• Życzenia świąteczne
     • Życzenia świąteczne

     • Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom naszej szkoły życzymy zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego spotkania. Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała w nas jak najdłużej!

     • Projekt eTwinning z włoską szkołą

     • W listopadzie uczniowie klas 3f4, 3d4, 3a4, 2c, 1c i 1e rozpoczęli międzynarodowy projekt eTwinning pod tytułem "Let's Make Friends". Projekt polega na wymianie korespondencji z uczniami szkoły średniej w Prato, we włoskim regionie Toskania, zapoznaniu się ze zwyczajami i kulturą tych krajów. Ze strony naszej szkoły w projekcie biorą udział nauczyciele języka angielskiego Marzena Wójtowicz, Joanna Łopata i Marcin Koczera.

      W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia nasi uczniowie postanowili podarować przyszłym przyjaciołom prezent.

      Jak pisze uczennica klasy 3f4 Gabriela Czyżyk: Paczka jest w trakcie podróży do ciepłych krajów (mam nadzieję, że wybór Poczty Polskiej zamiast sprawdzonych sań Świętego Mikołaja okaże się słuszny), jednak co zawiera? Oczywiście polskie, tradycyjne słodycze. Czy wyobrażamy sobie nasze dzieciństwo bez krówek, piernika, ptasiego mleczka (zjedzonego w odpowiedni, warstwowy sposób), mleka w tubce czy chociażby soku marki Tymbark (koniecznie o smaku jabłko - mięta)? Dodam, że każda rzecz została starannie opisana (w związku z tym liczymy, że delicje zostaną zjedzone w prawidłowy sposób, a prince polo słusznie zostanie uznany za najlepszy istniejący baton). Oprócz słodkości, w paczce znalazły się takie gadżety, jak: gorlicki kubek, pocztówka i magnesy oraz ołówki z nazwami największych polskich miast.

      Liczymy, że taki podarunek wywoła uśmiech na twarzy naszych przyszłych włoskich przyjaciół i że tak jak My, Polacy, docenią nasze narodowe wyroby.

    • Awans do II etapu Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego
     • Awans do II etapu Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

     • Zakończył się pierwszy etap V edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego.  Do drugiego etapu, który odbędzie się 19 grudnia 2021r zakwalifikował się Piotr Zborowski z klasy 3a. Życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

      Opiekunem uczniów jest p. Barbara Zawilińska.

      Serdecznie gratulujemy.

    • Interesująca chemia...
     • Interesująca chemia...

     • Nie masz pomysłu na prezent? A może by tak.... Wykonać go samodzielnie? Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej na lekcji chemii przygotowali pachnące, kolorowe mydełka, które ładnie zapakowane mogą być świetnym prezentem na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Oczywiście nie zabrakło chemii ponieważ uczniowie zapoznali się ze składem chemicznym bazy mydlanej, olejków eterycznych oraz barwników.

      Uczniowie pracowali pod opieką dr Anny Knapik.

     • Akcja KROMER POMAGA ZWIERZĘTOM właśnie się rozpoczęła!

     • Dołącz do Akcji - Kromer pomaga zwierzętom ! Dzięki Wam pomagamy zwierzętom w schroniskach. Dla nich to jedyny dom, dla wielu z nich ostatni... Akcja Kromer pomaga zwierzętom to coroczna przedświąteczna zbiórka w naszej szkole podczas której uczniowie i nauczyciele razem zbierają karmę suchą i mokrą, kocem, żwirki dla kotów, pościele, ręczniki, zabawki i inne akcesoria dla psów i kotów, by wspomóc niechciane, wyrzucone, często skrzywdzone przez człowieka, zwierzęta. Dołącz do nas! W dniach 13-17 XII przy wejściu na salę gimnastyczną znajduje się punkt zbiórki. Kosz na razie jest pusty ale mamy nadzieję, że już jutro zapełni się po brzegi pysznościami i akcesoriami dla psów i kotów. Otwórzcie swoje serca na potrzebę bezdomnych zwierząt i wspólnie sprawmy aby ten świąteczny czas był wyjątkowy dla nas wszystkich !

      Więcej informacji na temat zbiórki udzielają uczennice Basia Skrobot i Ola Chrobak z klasy 2f. Zbiórkę organizuje Szkolne Koło Naukowe Medyczno-Przyrodnicze pod opieką dr Magdaleny Semla-Kurzawy.

    • Ozdoby świąteczne z naturalnych materiałów
     • Ozdoby świąteczne z naturalnych materiałów

     • W dniu 6 grudnia 2021 roku młodzież Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody wraz z opiekunką koła panią Mariolą Łukasiak zorganizowała w naszej szkole warsztaty: „Ozdoby świąteczne z naturalnych materiałów”. W czasie zajęć można było zdobyć wiedzę i umiejętności związane z wykonywaniem ozdób świątecznych z papieru, wikliny, włóczki, sznurka i innych materiałów, które można zebrać podczas spaceru na łące, w lesie oraz we własnym ogrodzie.

      Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy najchętniej tworzyli różnorakie ozdoby z wikliny, wykazali się bardzo duża pomysłowością, talentem i zaangażowaniem, czego skutkiem było powstanie wielu bardzo ładnych prac.

    • Przyjdź i napisz list!
     • Przyjdź i napisz list!

     • W poniedziałek 6 grudnia odbyło się główne wydarzenie Maratonu Pisania Listów, ale pisanie jeszcze się nie skończyło! Na razie mamy napisane około 340 listów, ale może uda się nam dojść do 500?

      Wciąż możesz przyjść i napisać list w obronie wybranego przez siebie bohatera! Papier, koperty, wzory i historie bohaterów są dostępne w bibliotece w godzinach pracy. Finał akcji przewidziany jest na piątek, 10 grudnia.

      Tymczasem dziękujemy osobom zangażowanym w organizację Maratonu. Mikołaj Mikrut, Szymon Dobek, Aleksandra Gurbowicz i Szymon Kleszyk z 3d4 przez cały dzień przybliżali piszącym prawa człowieka oraz sylwetki bohaterów, a uczniowie klasy 2d pomagali przy pisaniu listów. Także uczniowie 2d przekazali ciasta do sprzedaży, z której dochód pokryje wysyłkę napisanych listów.

      Maraton organizowały panie Joanna Łopata, Alicja Honek, Joanna Nalepka- Sanek i Monika Sopala.

     • XII Maraton Pisania Listów już w poniedziałek!

     • Ta piękna siatka została zawieszona w holu szkoły z okazji zbliżającego się Maratonu Pisania Listów!

      Już 6 grudnia (poniedziałek) w godzinach 9:30 do 14:30 będziemy pisać listy w obronie praw człowieka. Miejscem pisania będzie jak zwykle nasza szkolna biblioteka. Zapraszamy wszystkich chętnych!

      Ze względu na sytuację epidemiologiczną, listy będziecie mogli pisać także w kolejne dni tygodnia, w godzinach pracy biblioteki. Materiały na temat bohaterów, papier oraz koperty będą dostępne do piątku. W ten sposób unikniemy większych zgromadzeń. Prosimy też o wchodzenie do biblioteki w maseczkach.

       

     • I miejsce w konkursie Julii Ligęzy

     • Miło nam poinformować, że Julia Ligęza uczennica kl. Ie zajęła I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych w XXVII edycji Konkursu „ZNAM  MOJE MIASTO, ZNAM ZIEMIĘ GORLICKĄ” o tematyce „Ocalić od zapomnienia - rodzinna historia powiązana z dziejami Ziemi Gorlickiej”.

     • Akcja profilaktyki czerniaka pod hasłem "Znamię? Znam je!"

     • W naszej szkole trwa tydzień profilaktyki czerniaka pod hasłem "Znamię? Znam je!". Jest to inicjatywa Akademii Czerniaka, która jest sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Patronat nad działaniami Akademii objęły: Polskie Towarzystwo Dermatologiczne i Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej. Celem programu jest przekazanie wiedzy na temat czynników ryzyka zachorowania na czerniaka oraz uświadamianie zagrożeń i zasad profilaktyki.

      W naszej szkole wydarzenie organizowane jest przez członków Szkolnego Koła Medyczno-Przyrodniczego pod opieką dr Magdaleny Semli-Kurzawy. W ramach wydarzenia przygotowany został punkt informacyjny na temat profilaktyki czerniaka w formie gazetki na korytarzu przy wejściu do sali gimnastycznej. W wybranych klasach zostanie przeprowadzona krótka akcja profilaktyczna prowadzona przez Annę Cieślę, uczennice klasy 1f oraz Małgorzatę Wszołek, uczennicę klasy 3e4 w ramach której uczniowie mogą zobaczyć film edukacyjny oraz rozwiązać grę interaktywną „Znamię! Znam je?. Zachęcamy również do odwiedzenia FB koła – znajdziecie tam informacje na temat profilaktyki czerniaka.

      Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w organizowanych spotkaniach.

       

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.