Gorlickie Stowarzyszenie Przyjaciół I LO im. M. Kromera z głębokim żalem informuje, że w wieku 84 lat zmarła Pani Bronisława Szpotowicz – absolwentka naszego liceum z 1960 roku, wieloletnia prezes Zarządu Stowarzyszenia. Pełniła tę funkcję dziesięć lat - od 15 grudnia 2003 roku, czyli od początku działalności Stowarzyszenia, do roku 2013.
Dzięki Jej wiedzy, doświadczeniu i społecznemu zaangażowaniu Stowarzyszenie zapoczątkowało, a potem rozwijało swoją działalność służącą wspieraniu szkoły, kultywowaniu jej tradycji i promocji w lokalnym środowisku. Szczególnie dużo pracy Pani Bronisława włożyła w organizację tak wielkiego i doniosłego wydarzenia, jakim był Jubileusz 100 – lecia liceum w 2006 roku. Zajmowała się wtedy organizacją wielkiego Zjazdu Absolwentów. Koordynowała m.in. prace zespołu wolontariuszy, którzy zbierali adresy absolwentów, rozsyłali zaproszenia, przyjmowali zgłoszenia uczestnictwa. Szeroko zakrojone prace organizacyjne pochłonęły Jej dużo czasu i włożyła w nie wiele energii, wysiłku i pomysłowości.
To Jej staraniom zawdzięczamy też propagowanie działań Stowarzyszenia wśród absolwentów i sympatyków szkoły, prowadzoną przez kilka lat wraz z panem Jerzym Burekowskim sprzedaż „cegiełek” dla pozyskania funduszy na potrzeby placówki, organizację Jesiennego Balu Kromerowskiego w 2004 roku, wykonanie kurtyny i kulis na scenie w sali gimnastycznej oraz remont portalu frontowego wraz z wieńczącą go głową Adama Mickiewicza w roku 2005.
Żegnając śp. Panią Bronisławę Szpotowicz wyrażamy Jej naszą wdzięczność za wszelkie starania i wielkie serce dla „Kromera”. Pozostanie w naszej wdzięcznej pamięci jako osoba niezwykle zaangażowana społecznie, obdarzona talentem organizacyjnym i zmysłem praktycznym, pracowita, szlachetna, rzetelna i odpowiedzialna, bezinteresownie służąca swoją pracą całemu środowisku miasta i powiatu.
Pogrzeb śp. Pani Bronisławy Szpotowicz odbędzie się 14 maja (czwartek) o godz. 10.00 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Gorlicach.
Składamy wyrazy szczerego współczucia wszystkim pogrążonym w żałobie Bliskim Zmarłej i łączymy się z Nimi w smutku.
Dziękujemy Pani Bronisławo za trud, wysiłek, aktywność i poświęcenie dla naszego liceum. Spoczywaj w pokoju!