• Srebrna Tarcza 2022 Perspektyw dla naszej szkoły!

• Jak i w poprzednich latach, nasza szkoła uzyskała Srebrną Tarczę i wysokie, 48 miejsce w rankingu Perspektyw.

W rankingu licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Także w tym roku nasza praca- uczniów i nauczycieli zaowocowała przyznaniem nam tego wyróżnienia. Cieszymy się naszą Srebrną Tarczą i czujemy się zmotywowani do dalszej nauki! :-)

• Kwalifikacja do finału Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

• Miło nam poinformować,  że  uczniowie  Mikołaj Mikrut,  uczeń klasy 3d(4) oraz Michał Buźniak uczeń klasy 2d, zdobywając tytuł laureatów etapu okręgowego,  zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału LXIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Etap centralny odbędzie się w dniach 26-27 marca 2022r. w Warszawie.

Opiekunem uczniów jest Jerzy Tomasik.

Trzymamy mocno kciuki za powodzenie Mikołaja i Michała w finale!

• Awans w konkursie z informatyki

• W konkursie CyberSkiller Challenge Poland (edycja II) do kolejnego etapu awansowało trzech uczestników:
            Kamila Gryboś, Julian Kobus i Adam Górowski.

Uczniom i ich rodzicom życzymy sukcesu w następnym etapie konkursu. Uczniowie pracowali pod opieką pana Rafała Wrony.

• Kwalifikacje do kolejnych etapów olimpiad przedmiotowych

• Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapów okręgowych różnych olimpiad z zakresu humanistyki.
            Do drugiej części (ustnej) etapu okręgowego XLVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej zakwalifikował się Michał Buźniak z klasy 2d. Uczestniczką części pierwszej (pisemnej) tego etapu była również Vittoria Pesce z klasy 3d4. Opiekunem uczniów jest Jerzy Tomasik
            Do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza” zakwalifikował się Mikołaj Szetela z klasy 3d, opiekun Ewa Klimek.

Do etapu okręgowego LXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się:

• Mikołaj Szetela z klasy 3d, opiekun Ewa Klimek
            • Mikołaj Mikrut z klasy 3d4 oraz Michał Buźniak z klasy 2d, opiekun Jerzy Tomasik

Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych etapach olimpiad.

• Sukcesy matematyczne

• Do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki awansowali uczniowie klasy 3a : Aleksandra Rząca, Kosma Kierek i Piotr Zborowski.

Piotr Zborowski również zakwalifikował się do finału Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego.

Opiekunem uczniów jest B. Zawilińska

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.