• Z pomocą Ukrainie

• Od jutra (28.02) do czwartku (3.03) w godz. od 9.00-13.00 przeprowadzać będziemy zbiórkę darów rzeczowych dla Ukrainy.

Punkt przyjęć: gabinet pedagoga i biblioteka szkolna.

Zbieramy tylko NOWE PRODUKTY takie jak:

•materiały opatrunkowe

•środki higieniczne i kosmetyki (chusteczki nawilżające, pampersy, podpaski, mydła, żele do mycia, szampony, pasty do zębów itp.)

•koce i śpiwory.

Nie przyjmujemy ubrań!

Ponadto nasi wolontariusze w poniedziałek i wtorek będą chodzić po klasach i zbierać pieniądze do "puszki", które wpłacimy na konto PCK z dopiskiem "Ukraina"

Zebrane rzeczy zostaną przekazane w piątek (4.03) do Jasielskiego Oddziału PCK.

#solidarnizukrainą #ukraina

• Konkurs Lingwistyczny DUET

• W związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy, że drugi etap Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET odbędzie się w szkołach, do których uczęszczają uczniowie. Konkurs odbędzie się 1 marca 2022 roku o godz. 11.00–13.00.

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu ustnego wraz ze szczegółowymi informacjami zostanie umieszczona na stronie internetowej Instytutu Języków Obcych w dniu 8 marca 2022r. Etap ustny odbędzie się 11 marca w Instytucie Języków Obcych.

• Startup z zakresu edukacji autorstwa naszego ucznia

• Nasz uczeń Szymon Hyziak z klasy matematyczno- informatycznej IIIa już od prawie roku współprowadzi wraz ze swoimi znajomymi startup.

HOMIES to projekt, który chce odpowiadać na problemy edukacji w Polsce i zmieniać myślenie o niej. Skupia się na zmniejszaniu społecznej presji i dbaniu o zdrowie psychiczne uczniów i uczennic. HOMIES uważają, że nie trzeba być piątkowym uczniem bądź uczennicą, aby być wartościową osobą. Poza tym HOMIES zwraca też uwagę na edukację domową - formę nauczania, która w Polsce zdobywa coraz szersze grono zainteresowanych. W związku z pandemią i zdalnym nauczaniem wydaje się coraz ważniejsze aby uczniowie przejmowali odpowiedzialność za swoją naukę i angażowali się w zdobywanie wiedzy korzystając z wielu źródeł. Przy dzisiejszych możliwościach jakie daje internet i aplikacje edukacyjne, każdy może skorzystać i rozwinąć się na wielu płaszczyznach.

HOMIES rozwija się już od prawie roku i ma za sobą uczestnictwo w programie akceleracyjnym TeenCrunch, a także liczne spotkania mentoringowe z ekspertami i ekspertkami z Google for Startups, Microsoftu czy Apptension. Oprócz tego HOMIES działa w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii (stąd Instagram: https://www.instagram.com/homies.ed/) oraz współpracuje z Krakowskim Świstakiem i fundacją Kraków Miastem Startupów.

Obecnie HOMIES jest w trakcie tworzenia aplikacji, która ma na celu pomagać uczniom i uczennicom samodzielnie uczyć się do matury. Prowadzą również kampanię społeczną przybliżającą temat edukacji domowej uczniom i uczennicom liceów i uczestniczą w Akceleratorze Startupów Odpowiedzialnych Społecznie.

Zajrzyj na Instagrama HOMIES: https://www.instagram.com/homies.ed/

• Nasza szkoła bierze udział w programie profilaktyki próchnicy zębów GO TO DENT

• Szkolne Koło Naukowe Medyczno-Przyrodnicze ogłasza, że nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktyki próchnicy zębów. Próchnica zębów i choroby dziąseł należą do najczęstszych i najbardziej rozpowszechnionych chorób na świecie – dotykają aż 3.9 miliarda ludzi! W Polsce ponad 90% nastolatków ma próchnicę! Głównym celem projektu jest edukacja zdrowotna - uświadamianie, iż dbanie o zęby i zdrowie jamy ustnej jest bardzo istotne dla zdrowia ogólnego oraz wysokiej jakości życia.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną:

• zajęcia edukacyjne dla uczniów wybranych klas, realizowane przez doświadczonych trenerów – lekarzy stomatologów, edukatorów zdrowotnych, specjalistów zdrowia publicznego i promocji zdrowia.
            • bezpłatne badanie stomatologiczne - przegląd jamy ustnej z instruktażem higieny jamy ustnej oraz indywidualnym planem leczenia i profilaktyki próchnicy.

Dodatkowych informacji o programie udzielają członkowie Koła: Gabriela Czyżyk, Amelia Pyrcioch, Paulina Wal oraz Zuzanna Warcholik - uczennice z klasy 3f4.

Koordynatorem programu w naszej szkole jest dr Magdalena Semla-Kurzawa.

Go_To_Dent_-_profilaktyka_prochnicy_zebow_(1).pdf

projekt-gotodent.pdf

• Dobra wiadomość!

• Niezmiernie miło nam poinformować, że 14 naszych wolontariuszy kwestujących podczas 30 Finału WOŚP wspólnie uzbierało kwotę w wysokości: 19 890,99 zł.

Gratulujemy kwestującym i dziękujemy serdecznie darczyńcom!

• Konkurs Lingwistyczny Duet

• Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do II etapu II Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET 2021/22

W związku z nauką zdalną w szkołach ponadpodstawowych II etap Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET odbędzie się w późniejszym terminie.

Szczegółowe informacje zostaną podane pod koniec lutego.

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu:

1. Język angielski z językiem niemieckim:

Katarzyna Smalarz

Magdalena Kudławiec

Natalia Ryba

Jagoda Barzyk

Katarzyna Korzeń

Patrycja Rotko

Jan Kruk

Mikołaj Durkot

Maciej Socha

Szymon Klimczak

Oliwia Opałka

Kacper Mierzwa

2. Język angielski z językiem rosyjskim:

Mikołaj Szetela

Jędrzej Chrostowski

3. Język angielski z językiem francuskim:

Piotr Zborowski

Opiekunami w/w uczniów są: Magdalena Peciak, Marzena Pachana, Marcin Koczera, Bartosz Gabryel, Monika Sopala, Iwona Dusza-Gryzik, Iwona Boratyńska i Monika Tylawska.

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom