• Z pomocą Ukrainie
     • Z pomocą Ukrainie

     • Od jutra (28.02) do czwartku (3.03) w godz. od 9.00-13.00 przeprowadzać będziemy zbiórkę darów rzeczowych dla Ukrainy.

      Punkt przyjęć: gabinet pedagoga i biblioteka szkolna.

      Zbieramy tylko NOWE PRODUKTY takie jak:

      •materiały opatrunkowe

      •środki higieniczne i kosmetyki (chusteczki nawilżające, pampersy, podpaski, mydła, żele do mycia, szampony, pasty do zębów itp.)

      •koce i śpiwory.

      Nie przyjmujemy ubrań!

      Ponadto nasi wolontariusze w poniedziałek i wtorek będą chodzić po klasach i zbierać pieniądze do "puszki", które wpłacimy na konto PCK z dopiskiem "Ukraina"

      Zebrane rzeczy zostaną przekazane w piątek (4.03) do Jasielskiego Oddziału PCK.

      #solidarnizukrainą #ukraina

       

     • Konkurs Lingwistyczny DUET

     • W związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy, że drugi etap Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET odbędzie się w szkołach, do których uczęszczają uczniowie. Konkurs odbędzie się 1 marca 2022 roku o godz. 11.00–13.00.

      Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu ustnego wraz ze szczegółowymi informacjami zostanie umieszczona na stronie internetowej Instytutu Języków Obcych w dniu 8 marca 2022r. Etap ustny odbędzie się 11 marca w Instytucie Języków Obcych.

    • Startup z zakresu edukacji autorstwa naszego ucznia
     • Startup z zakresu edukacji autorstwa naszego ucznia

     • Nasz uczeń Szymon Hyziak z klasy matematyczno- informatycznej IIIa już od prawie roku współprowadzi wraz ze swoimi znajomymi startup.

      HOMIES to projekt, który chce odpowiadać na problemy edukacji w Polsce i zmieniać myślenie o niej. Skupia się na zmniejszaniu społecznej presji i dbaniu o zdrowie psychiczne uczniów i uczennic. HOMIES uważają, że nie trzeba być piątkowym uczniem bądź uczennicą, aby być wartościową osobą. Poza tym HOMIES zwraca też uwagę na edukację domową - formę nauczania, która w Polsce zdobywa coraz szersze grono zainteresowanych. W związku z pandemią i zdalnym nauczaniem wydaje się coraz ważniejsze aby uczniowie przejmowali odpowiedzialność za swoją naukę i angażowali się w zdobywanie wiedzy korzystając z wielu źródeł. Przy dzisiejszych możliwościach jakie daje internet i aplikacje edukacyjne, każdy może skorzystać i rozwinąć się na wielu płaszczyznach.

      HOMIES rozwija się już od prawie roku i ma za sobą uczestnictwo w programie akceleracyjnym TeenCrunch, a także liczne spotkania mentoringowe z ekspertami i ekspertkami z Google for Startups, Microsoftu czy Apptension. Oprócz tego HOMIES działa w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii (stąd Instagram: https://www.instagram.com/homies.ed/) oraz współpracuje z Krakowskim Świstakiem i fundacją Kraków Miastem Startupów.

      Obecnie HOMIES jest w trakcie tworzenia aplikacji, która ma na celu pomagać uczniom i uczennicom samodzielnie uczyć się do matury. Prowadzą również kampanię społeczną przybliżającą temat edukacji domowej uczniom i uczennicom liceów i uczestniczą w Akceleratorze Startupów Odpowiedzialnych Społecznie.

      Zajrzyj na Instagrama HOMIES: https://www.instagram.com/homies.ed/

     • Nasza szkoła bierze udział w programie profilaktyki próchnicy zębów GO TO DENT

     • Szkolne Koło Naukowe Medyczno-Przyrodnicze ogłasza, że nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktyki próchnicy zębów. Próchnica zębów i choroby dziąseł należą do najczęstszych i najbardziej rozpowszechnionych chorób na świecie – dotykają aż 3.9 miliarda ludzi! W Polsce ponad 90% nastolatków ma próchnicę! Głównym celem projektu jest edukacja zdrowotna - uświadamianie, iż dbanie o zęby i zdrowie jamy ustnej jest bardzo istotne dla zdrowia ogólnego oraz wysokiej jakości życia.

      W ramach projektu przeprowadzone zostaną:

      • zajęcia edukacyjne dla uczniów wybranych klas, realizowane przez doświadczonych trenerów – lekarzy stomatologów, edukatorów zdrowotnych, specjalistów zdrowia publicznego i promocji zdrowia.
      • bezpłatne badanie stomatologiczne - przegląd jamy ustnej z instruktażem higieny jamy ustnej oraz indywidualnym planem leczenia i profilaktyki próchnicy.

      Dodatkowych informacji o programie udzielają członkowie Koła: Gabriela Czyżyk, Amelia Pyrcioch, Paulina Wal oraz Zuzanna Warcholik - uczennice z klasy 3f4.

       

      Koordynatorem programu w naszej szkole jest dr Magdalena Semla-Kurzawa.

      Go_To_Dent_-_profilaktyka_prochnicy_zebow_(1).pdf

      projekt-gotodent.pdf

     • Dobra wiadomość!

     • Niezmiernie miło nam poinformować, że 14 naszych wolontariuszy kwestujących podczas 30 Finału WOŚP wspólnie uzbierało kwotę w wysokości: 19 890,99 zł.

      Gratulujemy kwestującym i dziękujemy serdecznie darczyńcom!

     • Konkurs Lingwistyczny Duet

     • Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do II etapu II Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET 2021/22

      W związku z nauką zdalną w szkołach ponadpodstawowych II etap Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET odbędzie się w późniejszym terminie.

      Szczegółowe informacje zostaną podane pod koniec lutego.

      Lista osób zakwalifikowanych do II etapu:

      1. Język angielski z językiem niemieckim:

          Katarzyna Smalarz

          Magdalena Kudławiec

          Natalia Ryba

          Jagoda Barzyk

          Katarzyna Korzeń

          Patrycja Rotko

          Jan Kruk

          Mikołaj Durkot

          Maciej Socha

          Szymon Klimczak

          Oliwia Opałka

          Kacper Mierzwa

      2. Język angielski z językiem rosyjskim:

          Mikołaj Szetela

         Jędrzej Chrostowski

      3. Język angielski z językiem francuskim:

          Piotr Zborowski

      Opiekunami w/w uczniów są: Magdalena Peciak, Marzena Pachana, Marcin Koczera, Bartosz Gabryel, Monika Sopala, Iwona Dusza-Gryzik, Iwona Boratyńska i Monika Tylawska.

      Gratulujemy uczniom i ich opiekunom

       

       

     • Nagłówek

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.