• KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

• W konkursie na filmik pod hasłem '' Czytamy Kordiana''  J. Słowackiego zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Sączu, Filia w Gorlicach, uczennica klasy 4c Julia Piechowicz zajęła I miejsce, a uczennica klasy 3e Emilia Stawiarska otrzymała wyróżnienie.

Opiekunem uczennic jest mgr Anna Jędrzejczyk. Gratulujemy sukcesu!

• Licealiada w Indywidualnej Lekkiej Atletyce

• W dniu 08.10.2024 na stadionie OSiR w Gorlicach odbyła się Licealiada w Indywidualnej Lekkiej Atletyce. Reprezentacja Kromera spisała się znakomicie, zdobywając 3 złote i jeden brązowy medal. Klara Gubalova złoto na 200m i 400m,  Gabriela Knybel złoto na 800m i brąz dla Natalii Konopki na 200m. Cała trójka awansowała do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 18 października w Tarnowie. Serdeczne gratulacje!!!

Opiekunem sportowym był pan Robert Gniady.

• Komunikat Dyrektora Szkoły

• 11 października 2024 r. lekcje będą skrócone o 10 minut.

Czas trwania lekcji w dn. 11.10.24

1. 8.00-8.35
            2. 8.40-9.15
            3. 9.25-10.00
            4. 10.15-10.50
            5. 10.55-11.30
            6. 11.35-12.10
            7. 12.20-12.55
            8. 13.00-13.35
            9. 13.40-14.15
          • Laureatka Olimpiady Wiedzy Ekologicznej - Natalia Padula na Cyprze

• W dniach 25.09-02.10 uczennica naszej szkoły, Natalia Padula, brała udział w wycieczce na Cypr w ramach głównej nagrody, którą zdobyła zajmując tytuł laureata w tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Natalia razem ze zwycięzcami olimpiady mogła pozwiedzać malownicze okolice Ayia Napy, Larnaki, Famagusty i innych miast. Uczestnicy zobaczyli m.in. amfiteatr, ruiny Salaminy, „Miasto Duchów” na Cyprze Północnym, park rzeźb i sukulentów, a także mogli zobaczyć słynny Most Miłości, czy miasto Ayia Napa nocą. Również mieli okazję zobaczyć trumnę Łazarza, przepłynąć się statkiem ze przeszklonym dnem oraz odpocząć nad urokliwym morzem. Oprócz tego uczestnicy skosztowali wielu cypryjskich i śródziemnomorskich pyszności. Wyjazd ten był także idealną okazją do zawarcia nowych przyjaźni oraz odpoczynku przed ciężką pracą w nowym roku szkolnym. Dzięki tej nagrodzie Natalia, wraz z resztą zwycięzców, mogła zdobyć wiele cudownych wspomnień i doświadczeń.

• Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

• 25 września 2024 roku odbyła się pielgrzymka maturzystów do Częstochowy. Młodzież z naszego liceum wraz ze swoimi duszpasterzami oraz nauczycielami w Narodowym Sanktuarium modli się o potrzebne łaski na czas przygotowania do egzaminu dojrzałości, a także o dobry wybór drogi życiowej. Eucharystię w intencji młodych sprawował bp Edward Białogłowski.

• Konkurs Wiedzy o Sejmie RP

• W dniu 30.09.2024r. odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Sejmie RP organizowany przez Biuro Komunikacji Społecznej Sejmu oraz Panią poseł Barbarę Bartuś. W konkursie wzięło udział 50 uczniów z I i II Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach. I miejsce zajęła Nikola Barczyk 3e (100% punktów), II miejsce zajął Michał Cekliniak 3d, a tuż za podium na miejscu IV znalazła się Emilia Stawiarska 3e. Gratulujemy sukcesu!

• XVIII Rajd im. Kazimierza Pułaskiego

• W dniu 30.09.2024r. odbył się XVIII rajd im. Kazimierza Pułaskiego, w którym udział wzięło 37 uczniów naszej szkoły wraz z czwórką opiekunów. Na zakończenie odbył się konkurs wiedzy o patronie rajdu- Kazimierzu Pułaskim i Konfederacji Barskiej, w którym spośród siedmiu szkolnych zespołów z całego powiatu nasza szkoła zajęła II miejsce. W trzyosobowej reprezentacji szkoły wystąpili: Julia Piechowicz 4c, Maksymilian Mikrut 2a oraz Antoni Ciapaj 2a. Gratulujemy sukcesu!

• Spotkanie ze studentami kierunków medycznych

•  17 września 2024 roku w naszym liceum miało miejsce spotkanie młodzieży z klas 3f, 3g i 4e (profil biomedyczny) z absolwentami szkoły: panią Małgorzatą Wszołek (położnictwo – Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński), panem Dominikiem Tomasikiem (ratownictwo medyczne – Uniwersytet Rzeszowski), panią Wiktorią Chowaniec (ratownictwo medyczne – Gdański Uniwersytet Medyczny), panią Anetą Obrzut (pielęgniarstwo – Uniwersytet Rzeszowski), panem Kajetanem Borowiczem (kierunek lekarski – Warszawski Uniwersytet Medyczny), panią Zuzanną Kopką (kierunek lekarski – Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu) i panem Kacprem Rakiem (kierunek lekarski - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Nasi absolwenci zupełnie niedawno ukończyli nasze liceum i po nauce w klasach z rozszerzoną biologią podjęli studia na kierunkach medycznych w renomowanych uczelniach w kraju.

W trakcie spotkania studenci zapoznali młodzież naszego liceum z możliwościami i warunkami studiowania na wyżej wymienionych uczelniach, zwracając szczególną uwagę na progi punktowe podczas rekrutacji, program nauczania i przedmioty wiodące realizowane w trakcie studiów. Przygotowane przez absolwentów prezentacje wywarły duże wrażenie na uczestnikach spotkania i z pewnością będą pomocne przy wyborze dalszej drogi kształcenia. Na zakończenie uczniowie, którzy jeszcze dobrze pamiętają koleżanki i kolegów ze szkolnego korytarza,  mogli uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.