• Spotkanie informacyjne SKN M-P

     • Szkolne Koło Naukowe Medyczno- Przyrodnicze zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne dotyczące działalności i planu pracy Koła w roku szkolny 2021/2022.

      Spotkanie odbędzie się online, dnia 22.09 o godzinie 17:00 ma platformie Zoom. Poniżej przesyłam dane do logowania.

      Join Zoom Meeting

      https://us02web.zoom.us/j/81112191293...

      Meeting ID: 811 1219 1293

      Passcode: F8tkUw

      Zachęcamy do wzięcia udział w spotkaniu!

      Opiekunem Koła jest dr Magdalena Semla-Kurzawa

    • Młodzież z opiekunami na wizycie w mieście partnerskim Nyiregyhaza
     • Wizyta w mieście partnerskim Nyiregyhaza

     • Grupa 13 uczniów z naszej szkoły wraz z 2 opiekunami - Panią Moniką Sopala i Robertem Górą przebywa od 16.09.2021 r. do 19.09.2021 r. w mieście partnerskim Nyiregyhaza na Węgrzech. W spotkaniu bierze udział 13 miast partnerskich z 9 państw.

      W pierwszym dniu uczestnicy zaprezentowali swoje miasta, natomiast wieczorem odbyła się gra miejska, w której zajęliśmy 2 miejsce! W drugim dniu spotkania miast partnerskich młodzież została podzielona na grupy, w których pracowała, analizując i debatując nad różnymi wyzwaniami stojącymi przed Unią Europejską. Wieczorem miała miejsce prezentacja regionalnych przysmaków, wywodzących się z małych ojczyzn uczestników. Dzień trzeci rozpoczął się wizytą na festiwalu Tirpak. W jego otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz miast partnerskich. Natomiast w czwarty dzień uczestnicy zwiedzą ogród zoologiczny i w godzinach popołudniowych wrócą do domu.

      W trakcie pobytu nawiązaliśmy wiele znajomości, mieliśmy okazję sprawdzić swój angielski w praktyce oraz poznać węgierską kulturę.

       

     • Wywiadówki

     • Informujemy że spotkania rodziców z wychowawcami klas drugich i trzecich odbędą się w czwartek, 23 września o godzinie 16:30

    • Uczniowie zwiedzają Gospodarstwo Pasieczne Bartnik
     • Wycieczka naukowa do Stróż

     • W dniu 9 września klasy 2e4 i 2b4 rozszerzające biologię zwiedziły Gospodarstwo Pasieczne Bartnik w Stróżach, gdzie wysłuchały wykładu pt. "Życie społeczne pszczół" oraz zwiedziły gospodarstwo, dowiadując się wielu ciekawych faktów na temat tych fascynujących i pożytecznych stworzeń.

      Wycieczkę zorganizowali pani Jolanta Szymczyk i pan Bogusław Matała.

    • Wystawa 115- lecie Kromera
     • Wystawa 115- lecie Kromera

     • Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera zapraszają na wernisaż wystawy: 115 - lecie gorlickiego „Kromera”, który odbędzie się 20 września (poniedziałek) 2021 roku o godzinie 18.00 w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach przy ulicy Wąskiej 7.

      Na wystawie eksponowane będą m. in. wybrane stare szkolne tableau oraz inne materiały przedstawiające historię szkoły i jej Absolwentów. Zaprezentowane będzie też należące do szkoły w latach trzydziestych XX w. godło państwowe, utracone we wrześniu 1939 r. po zajęciu budynku przez wojsko niemieckie, a odzyskane w czerwcu bieżącego roku dzięki staraniom i wsparciu wielu osób.

      Okazją do zorganizowania wystawy jest także zakończenie rozpoczętego wiosną 2020 r. remontu i modernizacji budynku szkolnego, po którym stał się on na powrót prawdziwą ozdobą i chlubą Ziemi Gorlickiej.

     • Infopunkt na temat szczepień

     • Szkolne Koło Naukowe Medyczno-Przyrodnicze zaprasza wszystkich zainteresowanych do "Infopunktu na temat szczepień". Na gazetce ściennej wiszącej przy wejściu do sekretariatu szkoły znajdziecie informacje na temat m.in. działania szczepionek, korzyści ze szczepień przeciw Covid-19 dla młodzieży oraz fakty i mity na temat szczepień.

      Bądźmy odpowiedzialni za siebie, najbliższych i następne pokolenia!!!

      Opiekunem Koła jest dr Magdalena Semla-Kurzawa.

     • Odbiór świadectw maturalnych

     • Informujemy, że świadectwe maturalne uzyskane w sesji poprawkowej w sierpniu 2021r. będą do odebrania w dniu jutrzejszym (piątek) od godziny 9:00.

     • Spotkanie z rodzicami uczniów klas I

     • W dniu 7 września b.r. (wtorek) odbędą się spotkania rodziców uczniów klas pierwszych z Dyrektorem Szkoły o godzinie 16:00 na sali gimnastycznej.

      Spotkania z rodzicami uczniów klas drugich i trzecich planowane są w terminie późniejszym.

     • Zajęcia wspomagające

     • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 20 lipca 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 naszej szkole są organizowane zajęcia wspomagające dla zainteresowanych uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach okresie od 02 września 2021 r. do 22 grudnia 2021 roku.

      Zajęcia będą odbywały się z z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, są to: język polski, matematyka, język angielski, fizyka, chemia, biologia, geografia, historia, wiedza o społeczeństwie.

      Udział uczniów w zajęciach wspomagających nie jest obowiązkowy. Zajęcia są organizowane tylko dla chętnych uczniów.

     • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

     • W dniu 1 września 2021r. zapraszamy uczniów klas pierwszych na uroczystą inaugurację roku szkolnego, która odbędzie się na sali gimnastycznej. Początek uroczystości nastąpi o godz. 8.30.

      Klasy drugie i trzecie zapraszamy na spotkania z wychowawcami do sal lekcyjnych na godzinę 9.30.

      Lista z przydziałem sal dla poszczególnych klas będzie umieszczona we wnętrzu szkoły.

    • Kurs nauczycielski w zakresie kompetencji miękkich
     • Kurs nauczycielski w zakresie kompetencji miękkich

     • W drugim tygodniu sierpnia odbył się kolejny kurs w ramach realizowanego przez szkołę projektu POWER ” Nauczyciel kompetentny i zmotywowany to nauczyciel skuteczny i przyjazny uczniom”.

      Panie Marzena Wójtowicz i Alicja Honek uczestniczyły w zajęciach ‚Creative and Critical Mind’ w Sewilli, stolicy Andaluzji. Tradycyjnie, oprócz warsztatów, program kursu pozwolił na zapoznanie się z regionem, jego kulturą, tradycjami i środowiskiem przyrodniczym. Sewilla i jej zabytki sięgające czasów rzymskich, arabskich i epoki Kolumba wywierają ogromne wrażenie.

      Kurs był okazją do wymiany doświadczeń z nauczycielami z różnych regionów Europy. Okazało się, że wiele nas łączy , mamy podobne zarówno osiągnięcia jak i problemy, wszyscy wkładamy dużo wysiłku w rozwój zawodowy i bardzo zależy leży nam dobrej przyszłości naszych uczniów Rozwój kompetencji miękkich jest o wiele trudniejszy od rozwoju kompetencji twardych. Na nauczanie ich ma wpływ wiele czynników, a same kompetencje są trudne w ocenie. Dlatego cieszymy się że panie Alicja i Marzena mogły poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.

    • Kursy dla nauczycieli
     • Kursy dla nauczycieli

     • Mimo że rok szkolny się skończył, nauczycielki naszej szkoły poszerzają swoje kwalifikacje.Panie Barbara Cygańczuk i Joanna Łopata zakończyły kurs 4 Cs- Creativity, Communication, Collaboration and Critical thinking in Schools (Kreatywność, komunikacja, krytyczne myślenie i współpraca w szkołach) Poznały wiele metod i ćwiczeń, które promują współpracę w obrębie społeczności szkolnej, wykorzystanie kreatywności na zajęciach. Od następnego roku szkolnego wykorzystają je w praktyce. Udało się im też zwiedzić Florencję, stolicę włoskiego regionu Toskania.

      Aktualnie na kursach przebywają panie Joanna Nalepka- Sanek- w Splicie w Chorwacji (Intensive English Course for Teachers and School Staff) i Katarzyna Pyznar i Anna Knapik- w St Julian na Malcie (Fluency and English Language Development for Educational Institutions). Na kursach tych panie podnoszą swoje kwalifikacje z języka angielskiego.

      Oprócz zdobywania wiedzy, kursy metodyczne i językowe stanowią dla nauczycieli możliwość rozwijania kompetencji miękkich, poprawy pracy szkoły, poszerzenia wiedzy o krajach europejskich- kulturze i historii. Można też nawiązać wiele cennych kontaktów zawodowych.

      Kursy są częścią realizowanego w szkole projektu POWER "Nauczyciel kompetentny i zmotywowany to nauczyciel skuteczny i przyjazny uczniom" podnoszącego kwalifikacje nauczycieli. Projekt opracowały panie Alicja Honek i Marzena Wójtowicz.

    • Nauka angielskiego na Malcie
     • Nauka angielskiego na Malcie

     • W dniach 12 -18 czerwca b.r. trzy nauczycielki naszego liceum – panie Monika SopalaKatarzyna Nowak-Zabierowska oraz Anna Gubała-Halibożek przebywały na Malcie, gdzie doskonaliły znajomość języka angielskiego, poznały kulturę oraz zwiedzały zabytki tej pięknej wyspy.Wyjazd zrealizowany został dzięki projektowi „Nauczyciel kompetentny i zmotywowany to nauczyciel skuteczny i przyjazny uczniom.” Celem projektu jest wdrożenie idei uczenia się przez całe życie, poprzez podnoszenie kwalifikacji nauczycieli i poziomu jakości nauczania. Projekt finansowany jest z Funduszy Europejskich – POWER. Był to pierwszy wyjazd z projektu.

     • Projekty klasy 2f- język angielski

     • Klasa 2f, z rozszerzonym językiem angielskim pracowała nad projektami w tym języku przybliżającymi rozmaitą tematykę.

      Uczniowie prezentowali parki narodowe lub legendy z całego świata, brytyjską Rodzinę Królewską, historię ruchu Black Lives Matter, historię badań na Marsie oraz program Erasmus+ skierowany do uczniów i studentów krajów UE. Po raz kolejny znajomość języka angielskiego okazała się bramą do poznania świata :-)

      Zdjęcia i screeny do galerii przesłały Kamila Sekuła, Jessica Śliwa, Ania Gałuszka, Karolina Michalec, Justyna Hudzik, Kasia Jamro i Patrycja Klimek. Uczniowie pracowali pod opieką mgr Joanny Łopaty.

     • Oratorium Pasyjne Pisane Muzyką Gospel

     • Nasi uczniowie Patrycja Przybylska, Agnieszka Król, Gabi Dobek, Karolina Grzesiak, Marcelina Jędrzejowska, Urszula Ziomek, Patrycja Rotko, Paweł Jędrzejowski oraz absolwentki Angelika Jędrzejowska i Kornelia Góratowska oraz inni członkowie zespołu TELEO zapraszają na wydarzenie na Facebooku:

      ORATORIUM PASYJNE PISANE MUZYKĄ GOSPEL Przeżywając czas Wielkiego Postu, zespół TELEO postanowił pokazać Wam, w jak niezwykły sposób muzyka gospel może stać się narracją najważniejszych dla nas - wierzących wydarzeń, poprzez które Jezus otworzył nam bramy Nieba, oddając za nas Swe życie.