• Komunikat dla kandydatów do Liceum

• "W związku z dużym zainteresowaniem rekrutacją do oddziału o profilu biologiczno-chemicznym, Dyrekcja szkoły rozważa możliwość wystąpienia do Organu Prowadzącego z wnioskiem o zdublowanie tego oddziału. Podstawą do takiego wniosku będzie informacja o wynikach na koniec szkoły podstawowej i osiągnięciach kandydatów. W związku z tym prosimy, aby kandydaci ubiegający się o przyjęcie do klasy 1f , bezzwłocznie po otrzymaniu świadectwa dokonali wpisu ocen i osiągnięć do systemu rekrutacyjnego. Prosimy o podjęcie podobnego działania po uzyskaniu zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty."
          • Wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu

• 14.06.2023 r. odbyły się w naszej szkole wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Powiatu Gorlickiego w okręgu wyborczym: Okręg Nr 1 - I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach.

Do Młodzieżowej Rady Powiatu zostali wybrani:

1. Jan Sarnecki

2. Grzegorz Kuraś

3. Anna Tatko

• Zakończenie roku szkolnego

• W dniu   23 czerwca 2023 roku odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023  w naszym Liceum wg następującego poniższego  planu:

1/  Godz. 9.00  na sali gimnastycznej – rozpoczęcie uroczystości zakończenia roku szkolnego dla klas  drugich i trzecich,

2/ Godz. 10.00 na sali gimnastycznej  – rozpoczęcie uroczystości zakończenia roku szkolnego dla klas pierwszych.

Po zakończeniu uroczystości na sali gimnastycznej nastąpią spotkania młodzieży z wychowawcami klas w salach lekcyjnych. Przydział sal będzie podany w dniu 23 czerwca 2023r."

• Wycieczka naukowa do Pienińskiego Parku Narodowego

• Klasa 1f wraz ze szkolnym kołem LOP pozdrawiają z wycieczki naukowej z Pienin. Młodzież zapoznała się z florą i fauną Pienińskiego Parku Narodowego prezentowaną na wystawie w Pawilonie Dyrekcji PPN.
            Uczestnicy wycieczki sprawdzili moc swoich mięśni zmagając się z falami Dunajca podczas spływu pontonami, podziwiali również uroki Wąwozu Homole.

• Sukces w Konkursie "Międzygwiezdny Pył"

• Szymon Krężołek- uczeń klasy 3a w finale Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego z elementami astronomii i kosmologii "Międzygwiezdny Pył" uzyskał tytuł laureata zajmując drugie miejsce w Polsce! W trzecim etapie tego konkursu brała udział także Weronika Majcher z klasy 3a. Gratulujemy Szymonowi i Weronice!

• Sukces klasy Ia w Matematyce bez Granic

• 9 marca bieżącego roku w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny - Matematyka bez Granic, w którym wzięły udział klasy pierwsze.
            Miło nam poinformować, że klasa 1a zdobyła II miejsce w regionie małopolskim i 23 miejsce w kraju. Opiekunem klasy jest p. Anna Więcek.
            Również wysokie miejsca zdobyły pozostałe klasy:

klasa 1b (B. Zawilińska) - 5 miejsce w regionie i 27 w kraju

klasa 1f (K. Pyznar) - 13 miejsce w regionie i 37 w kraju

klasa 1c (K.Pyznar) - 18 miejsce w regionie i 44 w kraju

klasa 1g (T. Niemiec) - 19 miejsce w regionie i 45 w kraju

Warto wspomnieć, że w regionie małopolskim w konkursie brało udział 44 klasy,a w kraju 273 klasy.

Wszystkim bardzo gratulujemy wyników.

• Wybory uzupełniające do Młodzieżowej Rady Powiatu

• W związku z wygaszeniem mandatu radnych, reprezentujących młodzież naszego Liceum w Młodzieżowej Radzie Powiatu Gorlickiego - zostały ogłoszone wybory uzupełniające. Wybory. odbędą się w dniu 14 czerwca 2023r. Do dnia 12 czerwca br. ( przyszły poniedziałek) można zgłaszać kandydatury na radnych. Dyrektor Szkoły, przez dziennik przesłał każdemu uczniowi link do Statutu Młodzieżowej Rady Powiatu Gorlickiego. W tym samym pliku znajduje się ordynacja wyborcza.

• Wyróżnieni w Kangurze Matematycznym

• 16 marca bieżącego roku odbył sie w naszej szkole Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny".

Spośród 34 uczniów naszego liceum, którzy brali udział w konkursie,  6 uzyskało wyróżnienie za wysoki wynik, są to:

1. Olaf Witusik - 1a (A. Więcek)
            2. Mikołaj Figura - 1a (A. Więcek)
            3. Daria Wszołek - 1c (K.Pyznar)
            4. Maciej Pyznar - 2a (B. Zawilińska)
            5. Kacper Szarłowicz - 2a (B. Zawilińska)
            6. Zuzanna Cudek - 3a (B. Zawilińska)

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

• Sukces Moniki Adamczyk

• Miło nam poinformować, że Monika Adamczyk uczennica klasy 1f awansowała do finału „68 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego” w kategorii Teatru Jednego Aktora.

Do udziału w kolejnym etapie rekomendowana została Emilia Cisowska z klasy 4 w kategorii Turniej Poezji Śpiewanej, a wyróżnione zostały: Martyna Juruś z klasy 4 (Turniej Recytatorski) oraz Weronika Juruś z klasy 4 (Turniej Poezji Śpiewanej).

Awans do finału ogólnopolskiego poprzedziły etapy eliminacji w Gorlicach i Nowym Sączu, zaś etap wojewódzki odbywał się w Krakowie w Akademii Sztuk Teatralnych.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• "Wiwat maj, trzeci maj!" 232 lata temu Sejm Czteroletni uchwalił pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję, która była oparta o zasady suwerenności narodu, trójpodziału władzy i przyrodzonej wolności. Konstytucja 3 maja do dziś pozostaje powodem do dumy dla Polaków.

• 90-lecie Pienińskiego Parku Narodowego

• Młodzież naszej szkoły bierze udział w programie "90-lecie Pienińskiego Parku Narodowego" organizowanym przez Zarząd Okręgu LOP w Nowym Sączu. Efektem zaangażowania naszych uczniów są prace konkursowe, które można obejrzeć na korytrzach szkoły. Jest to jeden z etapów projektu. O kolejnych działaniach  będziemy informować na bieżąco.

• Komunikat Dyrektora Szkoły

•  ​​​W piątek tj. 28 kwietnia 2023 r. wszystkie lekcje dla uczniów klas 1-3 będą skrócone o 10 minut. Godziny rozpoczęcia i zakończenia lekcji umieszczone są poniżej:

1.       8.00-8.35

2.      8.40-9.15