• Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

• W dniu 1 września 2021r. zapraszamy uczniów klas pierwszych na uroczystą inaugurację roku szkolnego, która odbędzie się na sali gimnastycznej. Początek uroczystości nastąpi o godz. 8.30.

Klasy drugie i trzecie zapraszamy na spotkania z wychowawcami do sal lekcyjnych na godzinę 9.30.

Lista z przydziałem sal dla poszczególnych klas będzie umieszczona we wnętrzu szkoły.

• Kurs nauczycielski w zakresie kompetencji miękkich

• W drugim tygodniu sierpnia odbył się kolejny kurs w ramach realizowanego przez szkołę projektu POWER ” Nauczyciel kompetentny i zmotywowany to nauczyciel skuteczny i przyjazny uczniom”.

Panie Marzena Wójtowicz i Alicja Honek uczestniczyły w zajęciach ‚Creative and Critical Mind’ w Sewilli, stolicy Andaluzji. Tradycyjnie, oprócz warsztatów, program kursu pozwolił na zapoznanie się z regionem, jego kulturą, tradycjami i środowiskiem przyrodniczym. Sewilla i jej zabytki sięgające czasów rzymskich, arabskich i epoki Kolumba wywierają ogromne wrażenie.

Kurs był okazją do wymiany doświadczeń z nauczycielami z różnych regionów Europy. Okazało się, że wiele nas łączy , mamy podobne zarówno osiągnięcia jak i problemy, wszyscy wkładamy dużo wysiłku w rozwój zawodowy i bardzo zależy leży nam dobrej przyszłości naszych uczniów Rozwój kompetencji miękkich jest o wiele trudniejszy od rozwoju kompetencji twardych. Na nauczanie ich ma wpływ wiele czynników, a same kompetencje są trudne w ocenie. Dlatego cieszymy się że panie Alicja i Marzena mogły poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.

• Kursy dla nauczycieli

• Mimo że rok szkolny się skończył, nauczycielki naszej szkoły poszerzają swoje kwalifikacje.Panie Barbara Cygańczuk i Joanna Łopata zakończyły kurs 4 Cs- Creativity, Communication, Collaboration and Critical thinking in Schools (Kreatywność, komunikacja, krytyczne myślenie i współpraca w szkołach) Poznały wiele metod i ćwiczeń, które promują współpracę w obrębie społeczności szkolnej, wykorzystanie kreatywności na zajęciach. Od następnego roku szkolnego wykorzystają je w praktyce. Udało się im też zwiedzić Florencję, stolicę włoskiego regionu Toskania.

Aktualnie na kursach przebywają panie Joanna Nalepka- Sanek- w Splicie w Chorwacji (Intensive English Course for Teachers and School Staff) i Katarzyna Pyznar i Anna Knapik- w St Julian na Malcie (Fluency and English Language Development for Educational Institutions). Na kursach tych panie podnoszą swoje kwalifikacje z języka angielskiego.

Oprócz zdobywania wiedzy, kursy metodyczne i językowe stanowią dla nauczycieli możliwość rozwijania kompetencji miękkich, poprawy pracy szkoły, poszerzenia wiedzy o krajach europejskich- kulturze i historii. Można też nawiązać wiele cennych kontaktów zawodowych.

Kursy są częścią realizowanego w szkole projektu POWER "Nauczyciel kompetentny i zmotywowany to nauczyciel skuteczny i przyjazny uczniom" podnoszącego kwalifikacje nauczycieli. Projekt opracowały panie Alicja Honek i Marzena Wójtowicz.

• Nauka angielskiego na Malcie

• W dniach 12 -18 czerwca b.r. trzy nauczycielki naszego liceum – panie Monika SopalaKatarzyna Nowak-Zabierowska oraz Anna Gubała-Halibożek przebywały na Malcie, gdzie doskonaliły znajomość języka angielskiego, poznały kulturę oraz zwiedzały zabytki tej pięknej wyspy.Wyjazd zrealizowany został dzięki projektowi „Nauczyciel kompetentny i zmotywowany to nauczyciel skuteczny i przyjazny uczniom.” Celem projektu jest wdrożenie idei uczenia się przez całe życie, poprzez podnoszenie kwalifikacji nauczycieli i poziomu jakości nauczania. Projekt finansowany jest z Funduszy Europejskich – POWER. Był to pierwszy wyjazd z projektu.