• Techniki szycia ran u zwierząt - warsztaty dla klas biologicznych

• Uczniowie z profilowanych oddziałów biologiczno - chemicznych z klasy 2f, 2g, 3e wzięła udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez lekarza weterynarii Pana Jacka Jaworka. Podczas tego spotkania młodzież poznała różne techniki chirurgicznego szycia ran u zwierząt, poznała metody badania zwierząt i różne objawy chorób odzwierzęcych.

• Spotkanie z wolontariuszkami Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana

• Nowa galeria Spotkanie z wolontariuszkami Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana została dodana do albumu fotograficznego

6 lutego odwiedziły nas Mafalda i Carla, wolontariuszki z Polskiej Fundacji im. Robert Schumana. Mafalda, która pochodzi z Portugalii i Carla, która pochodzi z Francji przeprowadziły warsztaty na temat praw człowieka w Unii Europejskiej, instytucji i wartości europejskich oraz Francji. W warsztatach wzięło udział 5 klas z rozszerzonym językiem angielskim i wosem.

Spotkanie zorganizowały panie Marzenia Wójtowicz i Joanna Łopata.

Mafalda i Carla wybrały Polskę na miejsce swojego wolontariatu i spędzają tu rok pracując w Warszawie i odwiedzając szkoły ze swoimi warsztatami. Ich wolontariat zorganizowany jest przez Europejski Korpus Solidarności.

Jeśli jesteś osobą w wieku od 18- 30 lat, to może być propozycja dla Ciebie- szczegółowe informacje znajdziesz pod linkiem  https://youth.europa.eu/solidarity/young-people/volunteering_en

• Olimpiada Zdrowia PCK

• 12 stycznia 2024r odbył się 31. etap rejonowy Olimpiady Zdrowia PCK w którym nasza uczennica Oliwia Konopka z klasy 3e zajęła II miejsce.