• Podsumowanie akcji pomocy Ukrainie
     • Podsumowanie akcji pomocy Ukrainie

     • W pierwszym tygodniu marca przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję pomocy Ukrainie. Zostały zebrane pieniądze i odbyła się sprzedaż ciast, które to akcje przyniosły 8161 złotych. Zbierane byly także dary rzeczowe, które przekazane zostały osobom potrzebującym do Lwowa.

      Serdecznie dziękujemy hojnym darczyńcom- uczniom i ich rodzicom oraz pracownikom szkoły. Szczególnie dziękujemy organizatorkom akcji- pani Annie Gubała- Halibożek za przeprowadzenie zbiórki pieniężnej i koordynacje akcji, pani Joannie Nalepce- Sanek za koordynowanie zbiorki darów rzeczowych i pani Monice Sopali za przeprowadzenie akcji sprzedaży ciast. Dziękujemy klasie 3c i  absolwentowi naszej szkoły Michałowi Słomskiemu za przekazanie ciast do sprzedaży oraz członkom Szkolnego Klubu Wolontariatu za przeprowadzenie zbiórki pieniężnej. 

      Wiemy, że ta akcja to dopiero początek drogi i już planujemy dalszą pomoc!

    • Z pomocą Ukrainie
     • Z pomocą Ukrainie

     • Od jutra (28.02) do czwartku (3.03) w godz. od 9.00-13.00 przeprowadzać będziemy zbiórkę darów rzeczowych dla Ukrainy.

      Punkt przyjęć: gabinet pedagoga i biblioteka szkolna.

      Zbieramy tylko NOWE PRODUKTY takie jak:

      •materiały opatrunkowe

      •środki higieniczne i kosmetyki (chusteczki nawilżające, pampersy, podpaski, mydła, żele do mycia, szampony, pasty do zębów itp.)

      •koce i śpiwory.

      Nie przyjmujemy ubrań!

      Ponadto nasi wolontariusze w poniedziałek i wtorek będą chodzić po klasach i zbierać pieniądze do "puszki", które wpłacimy na konto PCK z dopiskiem "Ukraina"

      Zebrane rzeczy zostaną przekazane w piątek (4.03) do Jasielskiego Oddziału PCK.

      #solidarnizukrainą #ukraina

       

     • Konkurs Lingwistyczny DUET

     • W związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy, że drugi etap Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET odbędzie się w szkołach, do których uczęszczają uczniowie. Konkurs odbędzie się 1 marca 2022 roku o godz. 11.00–13.00.

      Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu ustnego wraz ze szczegółowymi informacjami zostanie umieszczona na stronie internetowej Instytutu Języków Obcych w dniu 8 marca 2022r. Etap ustny odbędzie się 11 marca w Instytucie Języków Obcych.

    • Startup z zakresu edukacji autorstwa naszego ucznia
     • Startup z zakresu edukacji autorstwa naszego ucznia

     • Nasz uczeń Szymon Hyziak z klasy matematyczno- informatycznej IIIa już od prawie roku współprowadzi wraz ze swoimi znajomymi startup.

      HOMIES to projekt, który chce odpowiadać na problemy edukacji w Polsce i zmieniać myślenie o niej. Skupia się na zmniejszaniu społecznej presji i dbaniu o zdrowie psychiczne uczniów i uczennic. HOMIES uważają, że nie trzeba być piątkowym uczniem bądź uczennicą, aby być wartościową osobą. Poza tym HOMIES zwraca też uwagę na edukację domową - formę nauczania, która w Polsce zdobywa coraz szersze grono zainteresowanych. W związku z pandemią i zdalnym nauczaniem wydaje się coraz ważniejsze aby uczniowie przejmowali odpowiedzialność za swoją naukę i angażowali się w zdobywanie wiedzy korzystając z wielu źródeł. Przy dzisiejszych możliwościach jakie daje internet i aplikacje edukacyjne, każdy może skorzystać i rozwinąć się na wielu płaszczyznach.

      HOMIES rozwija się już od prawie roku i ma za sobą uczestnictwo w programie akceleracyjnym TeenCrunch, a także liczne spotkania mentoringowe z ekspertami i ekspertkami z Google for Startups, Microsoftu czy Apptension. Oprócz tego HOMIES działa w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii (stąd Instagram: https://www.instagram.com/homies.ed/) oraz współpracuje z Krakowskim Świstakiem i fundacją Kraków Miastem Startupów.

      Obecnie HOMIES jest w trakcie tworzenia aplikacji, która ma na celu pomagać uczniom i uczennicom samodzielnie uczyć się do matury. Prowadzą również kampanię społeczną przybliżającą temat edukacji domowej uczniom i uczennicom liceów i uczestniczą w Akceleratorze Startupów Odpowiedzialnych Społecznie.

      Zajrzyj na Instagrama HOMIES: https://www.instagram.com/homies.ed/

     • Nasza szkoła bierze udział w programie profilaktyki próchnicy zębów GO TO DENT

     • Szkolne Koło Naukowe Medyczno-Przyrodnicze ogłasza, że nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktyki próchnicy zębów. Próchnica zębów i choroby dziąseł należą do najczęstszych i najbardziej rozpowszechnionych chorób na świecie – dotykają aż 3.9 miliarda ludzi! W Polsce ponad 90% nastolatków ma próchnicę! Głównym celem projektu jest edukacja zdrowotna - uświadamianie, iż dbanie o zęby i zdrowie jamy ustnej jest bardzo istotne dla zdrowia ogólnego oraz wysokiej jakości życia.

      W ramach projektu przeprowadzone zostaną:

      • zajęcia edukacyjne dla uczniów wybranych klas, realizowane przez doświadczonych trenerów – lekarzy stomatologów, edukatorów zdrowotnych, specjalistów zdrowia publicznego i promocji zdrowia.
      • bezpłatne badanie stomatologiczne - przegląd jamy ustnej z instruktażem higieny jamy ustnej oraz indywidualnym planem leczenia i profilaktyki próchnicy.

      Dodatkowych informacji o programie udzielają członkowie Koła: Gabriela Czyżyk, Amelia Pyrcioch, Paulina Wal oraz Zuzanna Warcholik - uczennice z klasy 3f4.

       

      Koordynatorem programu w naszej szkole jest dr Magdalena Semla-Kurzawa.

      Go_To_Dent_-_profilaktyka_prochnicy_zebow_(1).pdf

      projekt-gotodent.pdf

     • Dobra wiadomość!

     • Niezmiernie miło nam poinformować, że 14 naszych wolontariuszy kwestujących podczas 30 Finału WOŚP wspólnie uzbierało kwotę w wysokości: 19 890,99 zł.

      Gratulujemy kwestującym i dziękujemy serdecznie darczyńcom!

     • Konkurs Lingwistyczny Duet

     • Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do II etapu II Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET 2021/22

      W związku z nauką zdalną w szkołach ponadpodstawowych II etap Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET odbędzie się w późniejszym terminie.

      Szczegółowe informacje zostaną podane pod koniec lutego.

      Lista osób zakwalifikowanych do II etapu:

      1. Język angielski z językiem niemieckim:

          Katarzyna Smalarz

          Magdalena Kudławiec

          Natalia Ryba

          Jagoda Barzyk

          Katarzyna Korzeń

          Patrycja Rotko

          Jan Kruk

          Mikołaj Durkot

          Maciej Socha

          Szymon Klimczak

          Oliwia Opałka

          Kacper Mierzwa

      2. Język angielski z językiem rosyjskim:

          Mikołaj Szetela

         Jędrzej Chrostowski

      3. Język angielski z językiem francuskim:

          Piotr Zborowski

      Opiekunami w/w uczniów są: Magdalena Peciak, Marzena Pachana, Marcin Koczera, Bartosz Gabryel, Monika Sopala, Iwona Dusza-Gryzik, Iwona Boratyńska i Monika Tylawska.

      Gratulujemy uczniom i ich opiekunom

       

       

    • Srebrna Tarcza 2022 Perspektyw dla naszej szkoły!
     • Srebrna Tarcza 2022 Perspektyw dla naszej szkoły!

     • Jak i w poprzednich latach, nasza szkoła uzyskała Srebrną Tarczę i wysokie, 48 miejsce w rankingu Perspektyw.

      W rankingu licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Także w tym roku nasza praca- uczniów i nauczycieli zaowocowała przyznaniem nam tego wyróżnienia. Cieszymy się naszą Srebrną Tarczą i czujemy się zmotywowani do dalszej nauki! :-)

       

     • Kwalifikacja do finału Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

     • Miło nam poinformować,  że  uczniowie  Mikołaj Mikrut,  uczeń klasy 3d(4) oraz Michał Buźniak uczeń klasy 2d, zdobywając tytuł laureatów etapu okręgowego,  zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału LXIII Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Etap centralny odbędzie się w dniach 26-27 marca 2022r. w Warszawie. 

      Opiekunem uczniów jest Jerzy Tomasik.

      Trzymamy mocno kciuki za powodzenie Mikołaja i Michała w finale!

    • Awans w konkursie z informatyki
     • Awans w konkursie z informatyki

     • W konkursie CyberSkiller Challenge Poland (edycja II) do kolejnego etapu awansowało trzech uczestników:
      Kamila Gryboś, Julian Kobus i Adam Górowski.

      Uczniom i ich rodzicom życzymy sukcesu w następnym etapie konkursu. Uczniowie pracowali pod opieką pana Rafała Wrony.

     • Kwalifikacje do kolejnych etapów olimpiad przedmiotowych

     • Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapów okręgowych różnych olimpiad z zakresu humanistyki.
      Do drugiej części (ustnej) etapu okręgowego XLVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej zakwalifikował się Michał Buźniak z klasy 2d. Uczestniczką części pierwszej (pisemnej) tego etapu była również Vittoria Pesce z klasy 3d4. Opiekunem uczniów jest Jerzy Tomasik
      Do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza” zakwalifikował się Mikołaj Szetela z klasy 3d, opiekun Ewa Klimek.

      Do etapu okręgowego LXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się:

      • Mikołaj Szetela z klasy 3d, opiekun Ewa Klimek
      • Mikołaj Mikrut z klasy 3d4 oraz Michał Buźniak z klasy 2d, opiekun Jerzy Tomasik

      Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych etapach olimpiad.

     • Sukcesy matematyczne

     • Do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki awansowali uczniowie klasy 3a : Aleksandra Rząca, Kosma Kierek i Piotr Zborowski.

      Piotr Zborowski również zakwalifikował się do finału Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego.

      Opiekunem uczniów jest B. Zawilińska

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

    • Życzenia świąteczne
     • Życzenia świąteczne

     • Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom naszej szkoły życzymy zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego spotkania. Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała w nas jak najdłużej!

     • Projekt eTwinning z włoską szkołą

     • W listopadzie uczniowie klas 3f4, 3d4, 3a4, 2c, 1c i 1e rozpoczęli międzynarodowy projekt eTwinning pod tytułem "Let's Make Friends". Projekt polega na wymianie korespondencji z uczniami szkoły średniej w Prato, we włoskim regionie Toskania, zapoznaniu się ze zwyczajami i kulturą tych krajów. Ze strony naszej szkoły w projekcie biorą udział nauczyciele języka angielskiego Marzena Wójtowicz, Joanna Łopata i Marcin Koczera.

      W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia nasi uczniowie postanowili podarować przyszłym przyjaciołom prezent.

      Jak pisze uczennica klasy 3f4 Gabriela Czyżyk: Paczka jest w trakcie podróży do ciepłych krajów (mam nadzieję, że wybór Poczty Polskiej zamiast sprawdzonych sań Świętego Mikołaja okaże się słuszny), jednak co zawiera? Oczywiście polskie, tradycyjne słodycze. Czy wyobrażamy sobie nasze dzieciństwo bez krówek, piernika, ptasiego mleczka (zjedzonego w odpowiedni, warstwowy sposób), mleka w tubce czy chociażby soku marki Tymbark (koniecznie o smaku jabłko - mięta)? Dodam, że każda rzecz została starannie opisana (w związku z tym liczymy, że delicje zostaną zjedzone w prawidłowy sposób, a prince polo słusznie zostanie uznany za najlepszy istniejący baton). Oprócz słodkości, w paczce znalazły się takie gadżety, jak: gorlicki kubek, pocztówka i magnesy oraz ołówki z nazwami największych polskich miast.

      Liczymy, że taki podarunek wywoła uśmiech na twarzy naszych przyszłych włoskich przyjaciół i że tak jak My, Polacy, docenią nasze narodowe wyroby.

    • Awans do II etapu Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego
     • Awans do II etapu Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego

     • Zakończył się pierwszy etap V edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego.  Do drugiego etapu, który odbędzie się 19 grudnia 2021r zakwalifikował się Piotr Zborowski z klasy 3a. Życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

      Opiekunem uczniów jest p. Barbara Zawilińska.

      Serdecznie gratulujemy.

    • Interesująca chemia...
     • Interesująca chemia...

     • Nie masz pomysłu na prezent? A może by tak.... Wykonać go samodzielnie? Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej na lekcji chemii przygotowali pachnące, kolorowe mydełka, które ładnie zapakowane mogą być świetnym prezentem na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Oczywiście nie zabrakło chemii ponieważ uczniowie zapoznali się ze składem chemicznym bazy mydlanej, olejków eterycznych oraz barwników.

      Uczniowie pracowali pod opieką dr Anny Knapik.

     • Akcja KROMER POMAGA ZWIERZĘTOM właśnie się rozpoczęła!

     • Dołącz do Akcji - Kromer pomaga zwierzętom ! Dzięki Wam pomagamy zwierzętom w schroniskach. Dla nich to jedyny dom, dla wielu z nich ostatni... Akcja Kromer pomaga zwierzętom to coroczna przedświąteczna zbiórka w naszej szkole podczas której uczniowie i nauczyciele razem zbierają karmę suchą i mokrą, kocem, żwirki dla kotów, pościele, ręczniki, zabawki i inne akcesoria dla psów i kotów, by wspomóc niechciane, wyrzucone, często skrzywdzone przez człowieka, zwierzęta. Dołącz do nas! W dniach 13-17 XII przy wejściu na salę gimnastyczną znajduje się punkt zbiórki. Kosz na razie jest pusty ale mamy nadzieję, że już jutro zapełni się po brzegi pysznościami i akcesoriami dla psów i kotów. Otwórzcie swoje serca na potrzebę bezdomnych zwierząt i wspólnie sprawmy aby ten świąteczny czas był wyjątkowy dla nas wszystkich !

      Więcej informacji na temat zbiórki udzielają uczennice Basia Skrobot i Ola Chrobak z klasy 2f. Zbiórkę organizuje Szkolne Koło Naukowe Medyczno-Przyrodnicze pod opieką dr Magdaleny Semla-Kurzawy.

    • Nagłówek

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.