Zespół uczniów z naszej szkoły zajął wysokie 3 miejsce!
9 grudnia 2025 r. w Rzeszowie, w Podkarpackim Centrum Innowacji, odbył się wielki finał konkursu Mistrzostwa Biznes i Zarządzanie, organizowanego przez @revaspl i wspieranego przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej. W bieżącej edycji MBIZ wzięło udział 1644 uczniów z 548 szkół w ramach 55 rynków co czyni MBiZ jednym z największych przedsięwzięć edukacyjnych w obszarze przedsiębiorczości.
Przez kilka tygodni uczniowie z naszej szkoły prowadzili własne wirtualne biuro podróży, podejmując decyzje biznesowe, analizując rynek, dbając o finanse i pracowników. To była intensywna lekcja przedsiębiorczości, odpowiedzialności i strategicznego myślenia. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 9 najlepszych zespołów wśród nich uczniowie naszego liceum.
Najlepsze zespoły zmierzyły się w ostatniej rundzie decyzyjnej-finałowej, pracując w czasie rzeczywistym nad strategią swojego biura podróży. Była to intensywna i emocjonująca rywalizacja, która pozwoliła uczniom wykazać się umiejętnościami analitycznymi, kreatywnością oraz współpracą zespołową.
🏆 Wyniki finału:
I miejsce zespół ILOVETRAVEL – III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu
II miejsce zespół DreamTrip – Niepubliczne Liceum w Pleszewie
III miejsce zespół Szpont – I LO im. Marcina Kromera w Gorlicach
Naszą szkołę reprezentowali:
Uczniowie: Kacper DZIKI, Szymon Świniarski, Antoni CIAPAJ
Opiekun: mgr Mariusz FENDRYK
Gratulujemy wszystkim finalistom w szczególności uczniom naszego liceum za pełną emocji i zaangażowania rywalizację! Udział w finale to ogromne wyróżnienie i doświadczenie, które zostanie z nami na długo.
Dziękujemy organizatorom i partnerom wydarzenia za możliwość udziału w projekcie, który w praktyczny sposób uczy młodzież przedsiębiorczości.