Wszystkim uczniom, rodzicom, absolwentom, pracownikom oraz sympatykom naszej szkoły życzymy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości oraz spotkań w gronie rodzinnym.
Życzenia Wielkanocne
Dzień Otwarty dla młodzieży w Specjalistycznym Szpitalu im. H. Klimontowicza w Gorlicach.
Dzień Otwarty dla młodzieży w Specjalistycznym Szpitalu im. H. Klimontowicza w Gorlicach.
21 marca 2024r. młodzież z klas 4e,4f oraz 3e i 3f brała udział w praktycznych zajęciach na terenie naszego szpitala. Młodzież poznała pracę na bloku zabiegowym, internistyczno - ratunkowym, gdzie uczestniczyła w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy. Poznając pracę w na bloku laboratoryjnym uczniowie mogli zobaczyć pod mikroskopem preparaty krwi człowieka i różne formy prowadzonych badań laboratoryjnych. Tak zdobyta wiedza pozostaje na długo w pamięci.23
Dni otwarte na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
22 marca młodzież z klasy 2f o profilu biologiczno - chemicznym brała udział w zajęciach zorganizowanych na terenie UM i Wydziału Farmaceutycznego we Wrocławiu. Uczniowie mogli przyglądać się działalności kół naukowych, brać udział w praktycznych zajęciach z zakresu pierwszej pomocy, rko, obserwowali preparaty mikroskopowe komórek nowotworowych, miareczkowali, zwiedzali muzeum w zakładzie anatomii prawidłowej. Przewodnikiem był absolwent naszej szkoły Pan Kacper Rak.
16
Klasa 1c i 2f zwiedza Wrocław
21 marca uczniowie klas 1c i 2f w trakcie wycieczki do Wrocławia zwiedzili najciekawsze miejsca tego miasta min. Stare Miasto , Ostrów Tumski, Hala Stulecia, Centrum Nauki o Wodzie Hydropolis. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
27
ŁĄCZY NAS KREW, KTÓRA RATUJE ŻYCIE!
25 marca odbyła się w naszej szkole kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Do "bractwa krwi" swój akces zgłosiło ponad 40 osób i choć nie wszystkim, ze względów zdrowotnych, udało się zostać dawcami, to wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za gotowość ratowania ludzkiego życia.
8
Miasto idealne
Na lekcjach geografii z programem rozszerzonym uczniowie uczą się o tym jak miasto powinno spełniać warunki żeby było przyjazne dla mieszkańca o odwiedzających.
Na zdjęciach klasa 3c pod kierunkiem pani Alicji Honek buduje miasto idealne :-)
1
Finał Rejonu w Piłce Siatkowej Dziewcząt
Dnia 22 marca odbył się Finał Rejonu w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Starym Sączu. Drużyna z naszej szkoły zdobyła III miejsce. Gratulujemy.
Skład drużyny: Aleksandra Janik, Angelika Martuszewska, Iga Szczerba, Katarzyna Szura, Anna Kudłaty, Łucja Halibożek, Gabriela Knybel, Martyna Kotowicz, Agata Bochenek.
SUKCES SPORTOWY UCZNIA NASZEJ SZKOŁY
Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 2e Patryk Ziółkowski został wicemistrzem Polski w karate w kategorii juniorów. Mistrzostwa Polski odbyły się w Warszawie w dniu 16 marca 2024r. Zdobyty tytuł sprawił, że Patryk będzie powołany do reprezentacji Polski.
Serdecznie gratulujemy!
Wycieczka do Wrocławia
21 marca uczniowie klas 1c i 2f w trakcie wycieczki do Wrocławia zwiedzili najciekawsze miejsca tego miasta min. Stare Miasto , Ostrów Tumski, Hala Stulecia, Centrum Nauki o Wodzie Hydropolis.
27
Modele komórek wykonanych przez uczniów z klasy 1g profil biologiczno - chemicznych
- 4
Prezentujemy modele komórek, które wykonali uczniowie klasy 1g.
Ciekawe lekcje fizyki :-)
Fizyka … czasami trochę przeraża, ale również fascynuje.
W klasie 3a naszego liceum o profilu matematyczno-fizycznym uczy się Kamil Kusiak – autentyczny pasjonat fizyki, w szczególności elektromagnetyzmu!
Kamil - wykorzystując zdobytą w szkole wiedzę, którą dodatkowo poszerza i pogłębia - samodzielnie zaprojektował i skonstruował urządzenia, które działają w oparciu o prawa elektromagnetyzmu. Urządzenia te zademonstrował na zajęciach pięknie opowiadając o prawach przyrody, które - dzięki takim właśnie inicjatywom - można lepiej poznać i zrozumieć!
Jednym z urządzeń skonstruowanych przez Kamila jest generator van de Graffa, który służy do wytwarzania silnego pola elektrostatycznego. Uczeń opowiedział na lekcji o szczegółach konstrukcyjnych tego przyrządu, a na zdjęciach i filmie możecie zobaczyć jak długie wyładowanie iskrowe udało się uzyskać w jego generatorze!
Innym urządzeniem zaprojektowanym i wykonanym przez Kamila była butelka lejdejska – szczególny rodzaj kondensatora, w którym można gromadzić i przechowywać energię w formie energii pola elektrostatycznego. Używając swojego generatora Kamil naładował butelkę lejdejską i zademonstrował jej działanie – sami zobaczcie na filmiku (link poniżej)
https://drive.google.com/.../1tYk9hQBBMz8bqWh12Pe.../view...
Kamil interesuje się również elektroniką – na jedną z lekcji przygotował doświadczenia demonstrujące zasadę działania diody, mostka prostowniczego i tranzystora. Takie elementy elektroniczne znajdują się w smartfonach, komputerach i wielu innych urządzeniach jakie oferuje współczesna technologia.
Demonstracje Kamila spotkały się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem w klasie. Zainspirowały innych uczniów do szukania zastosowań wiedzy zdobytej w szkole Gratulujemy naszemu uczniowi pasji i pomysłowości.
3
Niezwykła lekcja angielskiego
Anna Lewandowska i Jakub Stach z klasy II A 6 marca b.r przeprowadzili lekcję j. angielskiego dla swojej grupy. Zajęcia, w całości poprowadzone w j. angielskim, były inicjatywą uczniów, którzy sami zaproponowali ciekawy temat "Drogi rozwoju biznesu po liceum - ze studiami czy bez." W ramach zajęć przedstawili prezentację, przygotowali quiz, przegląd fachowej literatury i czas na dyskusję. Lekcja była niezwykle inspirująca i pełna pozytywnej energii, a wszystko to dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi uczniów!
I miejsce w Memoriale Tadeusza Jarka w piłce siatkowej chłopców
W dniu 18 marca nasza drużyna siatkarzy wzięła udział w Memoriale Tadeusza Jarka, który odbył się w hali sportowej w Bieczu. Memioriał miał na celu upamiętnienie postaci Tadeusza Jarka, wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego w ZSZ w Bieczu. Nasza drużyna zajęła I miejsce w turnieju. Gratulujemy!
Skład drużyny: Tobiasz Kordyl, Filip Liszka, Artur Bąk, Jakub Kuzio, Michał Szura, Antoni Ciapaj, Jan Kuźma, Dominik Ostrowski, Sebastian Mikołajczyk.
I miejsce w konkursie Pieśni Patriotycznej
Dnia 5 lutego 2024r odbył się IX Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej, w którym wzięli udział reprezentanci z powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego, limanowskiego, nowotarskiego, tatrzańskiego i tarnowskiego.
W kategorii soliści – uczniowie szkół ponadpodstawowych I miejsce zajęła – Wiktoria Ziobrowska, z klasy 2e . W dniu 3 marca br. podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” , Weronika wraz z innymi laureatami wzięła udział w koncercie z udziałem Zespołu Estradowego Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.
Serdecznie gratulujemy Wiktorii i jej rodzicom!
Mistrzostwa Powiatu w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc
12 marca br. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach, z inicjatywy Młodzieżowej Rady Powiatu Gorlickiego, odbył się finał pierwszych Mistrzostw Szkół Ponadpodstawowych w wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc. I LO Kromera reprezentowali Weronika Zaprzałka, która spisała się znakomicie zajmując II miejsce oraz Maciej Pyznar, który po ambitnej walce uplasował się na IV pozycji. Gratulacje! Opiekunem sportowym był Gniady Robert.
Awans Michała Buźniaka do finału Olimpiady Geograficznej!
Z najwyższą przyjemnością informujemy że Michał Buźniak, uczeń klasy 4d zakwalifikował się do ogólnopolskich zawodów finałowych 50-tej Olimpiady Geograficznej, które zostaną przeprowadzone w dniach 18-21 kwietnia 2024 w Łodzi.
Życzymy Michałowi powodzenia w finale!
Opiekunem Michała jest mgr Sławomir Deda.
Mistrzynie powiatu w piłce nożnej dziewcząt
Miło nam poinformować, że reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej, które odbyły się 8 marca w Bieczu. Gratulujemy.
Skład drużyny: Marta Wiejaczka, Pola Witek, Zofia Turek, Mirabell Haliżak, Milena Karp, Patrycja Trybus, Angelika Martuszewska, Emilia Dyl, Zuzanna Bubniak, Oliwia Siuta.
Awans do II etapu konkursu z chemii
Nasze gratulacje dla Kacpra Ciapaja z klasy 3e i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!
Techniki szycia ran u zwierząt - warsztaty dla klas biologicznych
Uczniowie z profilowanych oddziałów biologiczno - chemicznych z klasy 2f, 2g, 3e wzięła udział w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez lekarza weterynarii Pana Jacka Jaworka. Podczas tego spotkania młodzież poznała różne techniki chirurgicznego szycia ran u zwierząt, poznała metody badania zwierząt i różne objawy chorób odzwierzęcych.
1
Spotkanie z wolontariuszkami Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana
Nowa galeria Spotkanie z wolontariuszkami Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana została dodana do albumu fotograficznego
6 lutego odwiedziły nas Mafalda i Carla, wolontariuszki z Polskiej Fundacji im. Robert Schumana. Mafalda, która pochodzi z Portugalii i Carla, która pochodzi z Francji przeprowadziły warsztaty na temat praw człowieka w Unii Europejskiej, instytucji i wartości europejskich oraz Francji. W warsztatach wzięło udział 5 klas z rozszerzonym językiem angielskim i wosem.
Spotkanie zorganizowały panie Marzenia Wójtowicz i Joanna Łopata.
Mafalda i Carla wybrały Polskę na miejsce swojego wolontariatu i spędzają tu rok pracując w Warszawie i odwiedzając szkoły ze swoimi warsztatami. Ich wolontariat zorganizowany jest przez Europejski Korpus Solidarności.
Jeśli jesteś osobą w wieku od 18- 30 lat, to może być propozycja dla Ciebie- szczegółowe informacje znajdziesz pod linkiem https://youth.europa.eu/solidarity/young-people/volunteering_en
Archiwum Aktualności