• Wycieczka w Pieniny

W dniach 23 i 24.10.2023r klasa IVf I LO im. M. Kromera w Gorlicach uczestniczyła w wycieczce w Pieniny. Uczniowie pokonali pieszo 13 km trasę z Palenicy do Wąwozu Homole. Następnego dnia udali się do Czerwonego Klasztoru na Słowacji. Opiekunami wycieczki byli Pan Robert Gniady i Pan Robert Basista.

• Projekt europejski w naszej szkole

Miło nam poinformować, że nasz wniosek w ramach Konkursu 2023 Runda 1 KA122-SCH - Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej - uzyskał akceptację Agencji Narodowej programu Erasmus+.

Przez kolejne 18 miesięcy będziemy realizować projekt ROZWÓJ KOMPETENCJI KADRY JAKO PODSTAWA KSZTAŁCENIA WE WSPÓŁCZESNYM LICEUM. Został on opracowany przez p. Alicję Honek i p. Marzenę Wójtowicz, a jego budżet wynosi 48 911,00 euro. W ramach projektu kadra pedagogiczna I LO weźmie udział w licznych szkoleniach w krajach Unii Europejskiej.

• Odbyło się X Spotkanie Pokoleń

30 września br. w Restauracji Pod Kogutkiem odbyło się X Spotkanie Pokoleń, tradycyjna impreza organizowana corocznie od 2012 roku przez Gorlickie Stowarzyszenie Przyjaciół I LO wraz z Dyrekcją Szkoły. Celem Spotkań jest podtrzymanie więzi absolwentów ze szkołą i umożliwienie im spotkania z koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy. Spotkanie ma też integrować społeczność absolwentów różnych roczników jako wielką rodzinę „Kromera”.

• Konkurs Mieszkańcy Beskidzkich Lasów

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie fotograficznym Mieszkańcy Beskidzkich Lasów organizowanym przez Nadleśnictwo Łosie.

Uczestnicy złożyli w konkursie około 60 interesujących i oryginalnych zdjęć.

W kategorii Obiekt Przyrodniczy I miejsce zajął Szymon Krężołek, 4a, II miejsce Marcelina Wal, Ie, i III miejsce Szymon Krężołek, 4a. Wyróżnienie otrzymała Rozalia Warecka, 1f.

• Spotkanie z dietetykiem

22.09.2023r w naszej szkole odbyło się spotkanie z dietetykiem.Temat wykładu: Wpływ diety na szybkie myślenie, dobre samopoczucie i kreatywność w szkole i pracy.
            W trakcie tego spotkania młodzież zapoznała się z wpływem różnych substancji odżywczych na proces myślenia i zapamiętywania informacji. Tym razem opis z tego wydarzenia przygotowali w języku angielskim Kamil Kusiak i Eryk Potok z kl. 3a.
            Życzymy miłej lektury :)

• XVII Rajd im. Kazimierza Pułaskiego

W dniu 27 września 2023 roku odbył się powiatowy Rajd im. Kazimierza Pułaskiego, w którym brali udział także uczniowie naszej szkoły. Młodzież, po przebyciu trasy wiodącej z Hańczowej, przez Kozie Żebro, do Parku Zdrojowego w Wysowej, została przyjęta ciepłym posiłkiem. Kolejnym punktem był konkurs wiedzy na temat Kazimierza Pułaskiego oraz konfederacji barskiej, w którym brali udział uczniowie dziewięciu szkół z naszego powiatu. Drużyna reprezentująca naszą szkołę, w której skład weszli uczniowie klasy 3e Kacper Ciapaj, Oskar Weron i Wojciech Wiencko, zdobyła pierwsze miejsce. Gratulujemy.

• Klasa 3b w Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ

26 września 2023r. przedstawiciele Szkolnego Koła LOP oraz klasa 3b wzięli udział w wycieczce naukowej do Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, w ramach geografii regionalnej i biologii. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących budowy geologicznej i historii życia na Ziemi, określili położenie Krakowa podziwiając panoramę miasta z Kopca Kościuszki oraz poznali bioróżnorodność krakowskiego ZOO.
            Podsumowaniem wyjazdu była wizyta w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu położonym nad malowniczym przełomem pozornym Wisły.

• Sukces Naszej Absolwentki

Z wielką przyjemnością informujemy, że tegoroczna absolwentka I LO, Pani Alicja Ryczek została wyrózniona w gronie najlepszych maturzystek w Polsce. W X edycji Ogólnopolskiego Projektu "Matura na 100% - krakowskiej Fundacji "Zawsze Warto" oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Alicja znalazła się w gronie 290 osób wyróżnionych za najwyższy wynik w kraju spośród 253 495 zdających egzaminy w sesji maturalnej 2023. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Maturzyści

Informujemy, że od 14 września 2023 r. zdający będą składali deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego w postaci elektronicznej (e-deklaracja). Szczegółowe informacje będą podawane przez wicedyrektora na lekcjach gddw.

Funkcjonalność umożliwiająca złożenie e-deklaracji na egzamin maturalny w 2024 r. zostanie uruchomiona dla uczniów i absolwentów z lat wcześniejszych w systemie ZIU.Logowanie do ZIU jest możliwe przy użyciu loginu i hasła otrzymanego od wicedyrektora szkoły w bieżącym roku szkolnym albo przy użyciu profilu zaufanego (także dla absolwentów z lat wcześniejszych, którzy nie mogą odebrać danych do logowania w macierzystej szkole).

• Spotkanie z rodzicami

Informujemy, że 21 września (czwartek) odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami klas.

Zostało zaplanowane w następujący sposób:

1/ godz. 16.00 - klasy drugie - spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych,

2/ godz. 16.15 - klasy pierwsze - spotkanie ogólne na sali gimnastycznej,

• Spotkanie Pokoleń- przedłużony termin zgłoszeń!

Zarząd Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego oraz Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach informuje że do 20 września br. jest jeszcze możliwość zgłoszenia udziału w X Spotkaniu Pokoleń które odbędzie się 30 września 2023 r. (sobota) w Restauracji „Pod Kogutkiem” (Gorlice, ul. Stróżowska 115) od godziny 17.00. Planowany czas zakończenia imprezy- godzina 2. 00. Koszt uczestnictwa 190 złotych.

• Ubezpieczenie uczniowskie

Rada Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach informuje, że dokonała wyboru firmy ubezpieczeniowej AL- KAM Katarzyna Zych z siedzibą w Gorlicach na ul. Korczaka 5 A, tel. 508 256 635.

Przypominamy, że UBEZPIECZENIE NIE JEST OBOWIĄZKOWE!

Suma ubezpieczenia wynosi 20 000 przy składce 40 zł.