• Kurs dla nauczycieli w Irlandii
     • Kurs dla nauczycieli w Irlandii

      W dniach od 4 do 9 października b.r. panie Marzena Wójtowicz, Alicja Honek i Joanna Łopata wzięły udział w kolejnym kursie w ramach projektu POWER.

      Nasz kurs zatytułowany był "The Best Social Media and Web Solutions for Your Classroom" i miał miejsce w Dublinie, stolicy Irlandii. Poznałyśmy narzędzia ICT wspomagające pracę nauczyciela, wymieniłyśmy się doświadczeniami z nauczycielami z Irlandii, Włoch i Austrii oraz zwiedziłyśmy stolicę Zielonej Wyspy.

     • Paweł Jędrzejowski laureatem konkursu

      Z przyjemnością informujemy że uczeń klasy 3c Paweł Jędrzejowski został laureatem konkursu ,,Ruszaj po nagrody” organizowanego przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Grupą Lotos.

      Konkurs polegał na tym że trzeba było za pośrednictwem np. zdjęcia, plakatu, filmiku czy scenariusza reklamowego rozpromować bezpieczną jazdę. Pracą konkursową stworzoną przez Pawła była autorska piosenka, którą skomponował, wykonał i nagrał samodzielnie.

    • Konkurs Discover EU
     • Konkurs Discover EU

      Masz 18 lat? Jako obywatel Unii Europejskiej weź udział w konkursie, w którym nagrodą jest podróż po Europie!

      DiscoverEU to inicjatywa Unii Europejskiej, dzięki której młodzi ludzie mogą odbyć podróż po Europie, zdobywając przy tym nowe doświadczenia. Ta podróż, głównie koleją, to doskonała okazja, by podziwiać piękne krajobrazy i różnorodność miast i miasteczek Europy. Laureaci otrzymają od UE bilety na podróż.

     • Zbiórka makulatury, butelek typu PET i nakrętek

      Szkolne Koło Naukowe Medyczno-Przyrodnicze w dniach 27.09-01.10 ogłasza zbiórkę makulatury, plastikowych butelek typu pet i nakrętek. Zbiórka prowadzona jest przy wejściu do szkoły od strony parkingu.

      WAŻNE!

      Do przyniesionych odpadów należy dołączyć kartkę z imieniem i nazwiskiem, klasą oraz wagą przyniesionych odpadów (w kilogramach). Dla osób które przyniosą najwięcej makulatury i zwyciężą w konkursie przewidziane są nagrody m.in. smartfon! Więcej informacji znajdziecie na plakatach.

    • Rekrutacja do Małopolskiej Chmury
     • Rekrutacja do Małopolskiej Chmury

      Rusza rekrutacja do projektu pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach – III edycja”.

      Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach w zakresie: chemii, biologii i fizyki przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych. Grupę docelową stanowią uczniowie klas II i III, którzy wykazują zainteresowanie w/w obszarami oraz posiadają kompetencje umożliwiające opracowanie materiału wykraczającego poza podstawę programową.

     • Spotkanie informacyjne SKN M-P

      Szkolne Koło Naukowe Medyczno- Przyrodnicze zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne dotyczące działalności i planu pracy Koła w roku szkolny 2021/2022.

      Spotkanie odbędzie się online, dnia 22.09 o godzinie 17:00 ma platformie Zoom. Poniżej przesyłam dane do logowania.

      Join Zoom Meeting

    • Młodzież z opiekunami na wizycie w mieście partnerskim Nyiregyhaza
     • Wizyta w mieście partnerskim Nyiregyhaza

      Grupa 13 uczniów z naszej szkoły wraz z 2 opiekunami - Panią Moniką Sopala i Robertem Górą przebywa od 16.09.2021 r. do 19.09.2021 r. w mieście partnerskim Nyiregyhaza na Węgrzech. W spotkaniu bierze udział 13 miast partnerskich z 9 państw.

      W pierwszym dniu uczestnicy zaprezentowali swoje miasta, natomiast wieczorem odbyła się gra miejska, w której zajęliśmy 2 miejsce! W drugim dniu spotkania miast partnerskich młodzież została podzielona na grupy, w których pracowała, analizując i debatując nad różnymi wyzwaniami stojącymi przed Unią Europejską. Wieczorem miała miejsce prezentacja regionalnych przysmaków, wywodzących się z małych ojczyzn uczestników. Dzień trzeci rozpoczął się wizytą na festiwalu Tirpak. W jego otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz miast partnerskich. Natomiast w czwarty dzień uczestnicy zwiedzą ogród zoologiczny i w godzinach popołudniowych wrócą do domu.

    • Uczniowie zwiedzają Gospodarstwo Pasieczne Bartnik
     • Wycieczka naukowa do Stróż

      W dniu 9 września klasy 2e4 i 2b4 rozszerzające biologię zwiedziły Gospodarstwo Pasieczne Bartnik w Stróżach, gdzie wysłuchały wykładu pt. "Życie społeczne pszczół" oraz zwiedziły gospodarstwo, dowiadując się wielu ciekawych faktów na temat tych fascynujących i pożytecznych stworzeń.

      Wycieczkę zorganizowali pani Jolanta Szymczyk i pan Bogusław Matała.

    • Wystawa 115- lecie Kromera
     • Wystawa 115- lecie Kromera

      Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera zapraszają na wernisaż wystawy: 115 - lecie gorlickiego „Kromera”, który odbędzie się 20 września (poniedziałek) 2021 roku o godzinie 18.00 w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach przy ulicy Wąskiej 7.

     • Infopunkt na temat szczepień

      Szkolne Koło Naukowe Medyczno-Przyrodnicze zaprasza wszystkich zainteresowanych do "Infopunktu na temat szczepień". Na gazetce ściennej wiszącej przy wejściu do sekretariatu szkoły znajdziecie informacje na temat m.in. działania szczepionek, korzyści ze szczepień przeciw Covid-19 dla młodzieży oraz fakty i mity na temat szczepień.

     • Zajęcia wspomagające

      Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 20 lipca 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 naszej szkole są organizowane zajęcia wspomagające dla zainteresowanych uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach okresie od 02 września 2021 r. do 22 grudnia 2021 roku.

     • Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

      W dniu 1 września 2021r. zapraszamy uczniów klas pierwszych na uroczystą inaugurację roku szkolnego, która odbędzie się na sali gimnastycznej. Początek uroczystości nastąpi o godz. 8.30.

      Klasy drugie i trzecie zapraszamy na spotkania z wychowawcami do sal lekcyjnych na godzinę 9.30.

      Lista z przydziałem sal dla poszczególnych klas będzie umieszczona we wnętrzu szkoły.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych