• Podsumowanie akcji pomocy Ukrainie
     • Podsumowanie akcji pomocy Ukrainie

      W pierwszym tygodniu marca przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję pomocy Ukrainie. Zostały zebrane pieniądze i odbyła się sprzedaż ciast, które to akcje przyniosły 8161 złotych. Zbierane byly także dary rzeczowe, które przekazane zostały osobom potrzebującym do Lwowa.

      Serdecznie dziękujemy hojnym darczyńcom- uczniom i ich rodzicom oraz pracownikom szkoły. Szczególnie dziękujemy organizatorkom akcji- pani Annie Gubała- Halibożek za przeprowadzenie zbiórki pieniężnej i koordynacje akcji, pani Joannie Nalepce- Sanek za koordynowanie zbiorki darów rzeczowych i pani Monice Sopali za przeprowadzenie akcji sprzedaży ciast. Dziękujemy klasie 3c i absolwentowi naszej szkoły Michałowi Słomskiemu za przekazanie ciast do sprzedaży oraz członkom Szkolnego Klubu Wolontariatu za przeprowadzenie zbiórki pieniężnej.

    • Z pomocą Ukrainie
     • Z pomocą Ukrainie

      Od jutra (28.02) do czwartku (3.03) w godz. od 9.00-13.00 przeprowadzać będziemy zbiórkę darów rzeczowych dla Ukrainy.

      Punkt przyjęć: gabinet pedagoga i biblioteka szkolna.

      Zbieramy tylko NOWE PRODUKTY takie jak:

      •materiały opatrunkowe

      •środki higieniczne i kosmetyki (chusteczki nawilżające, pampersy, podpaski, mydła, żele do mycia, szampony, pasty do zębów itp.)

     • Konkurs Lingwistyczny DUET

      W związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy, że drugi etap Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET odbędzie się w szkołach, do których uczęszczają uczniowie. Konkurs odbędzie się 1 marca 2022 roku o godz. 11.00–13.00.

      Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu ustnego wraz ze szczegółowymi informacjami zostanie umieszczona na stronie internetowej Instytutu Języków Obcych w dniu 8 marca 2022r. Etap ustny odbędzie się 11 marca w Instytucie Języków Obcych.

    • Startup z zakresu edukacji autorstwa naszego ucznia
     • Startup z zakresu edukacji autorstwa naszego ucznia

      Nasz uczeń Szymon Hyziak z klasy matematyczno- informatycznej IIIa już od prawie roku współprowadzi wraz ze swoimi znajomymi startup.

      HOMIES to projekt, który chce odpowiadać na problemy edukacji w Polsce i zmieniać myślenie o niej. Skupia się na zmniejszaniu społecznej presji i dbaniu o zdrowie psychiczne uczniów i uczennic. HOMIES uważają, że nie trzeba być piątkowym uczniem bądź uczennicą, aby być wartościową osobą. Poza tym HOMIES zwraca też uwagę na edukację domową - formę nauczania, która w Polsce zdobywa coraz szersze grono zainteresowanych. W związku z pandemią i zdalnym nauczaniem wydaje się coraz ważniejsze aby uczniowie przejmowali odpowiedzialność za swoją naukę i angażowali się w zdobywanie wiedzy korzystając z wielu źródeł. Przy dzisiejszych możliwościach jakie daje internet i aplikacje edukacyjne, każdy może skorzystać i rozwinąć się na wielu płaszczyznach.

     • Dobra wiadomość!

      Niezmiernie miło nam poinformować, że 14 naszych wolontariuszy kwestujących podczas 30 Finału WOŚP wspólnie uzbierało kwotę w wysokości: 19 890,99 zł.

      Gratulujemy kwestującym i dziękujemy serdecznie darczyńcom!

     • Konkurs Lingwistyczny Duet

      Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do II etapu II Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET 2021/22

      W związku z nauką zdalną w szkołach ponadpodstawowych II etap Wojewódzkiego Konkursu Lingwistycznego DUET odbędzie się w późniejszym terminie.

      Szczegółowe informacje zostaną podane pod koniec lutego.

    • Srebrna Tarcza 2022 Perspektyw dla naszej szkoły!
     • Srebrna Tarcza 2022 Perspektyw dla naszej szkoły!

      Jak i w poprzednich latach, nasza szkoła uzyskała Srebrną Tarczę i wysokie, 48 miejsce w rankingu Perspektyw.

      W rankingu licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Także w tym roku nasza praca- uczniów i nauczycieli zaowocowała przyznaniem nam tego wyróżnienia. Cieszymy się naszą Srebrną Tarczą i czujemy się zmotywowani do dalszej nauki! :-)

     • Kwalifikacje do kolejnych etapów olimpiad przedmiotowych

      Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zakwalifikowali się do etapów okręgowych różnych olimpiad z zakresu humanistyki.
      Do drugiej części (ustnej) etapu okręgowego XLVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej zakwalifikował się Michał Buźniak z klasy 2d. Uczestniczką części pierwszej (pisemnej) tego etapu była również Vittoria Pesce z klasy 3d4. Opiekunem uczniów jest Jerzy Tomasik
      Do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza” zakwalifikował się Mikołaj Szetela z klasy 3d, opiekun Ewa Klimek.

     • Sukcesy matematyczne

      Do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki awansowali uczniowie klasy 3a : Aleksandra Rząca, Kosma Kierek i Piotr Zborowski.

      Piotr Zborowski również zakwalifikował się do finału Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego.

      Opiekunem uczniów jest B. Zawilińska

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.

    • Życzenia świąteczne
     • Życzenia świąteczne

      Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom naszej szkoły życzymy zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego spotkania. Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała w nas jak najdłużej!

     • Projekt eTwinning z włoską szkołą

      W listopadzie uczniowie klas 3f4, 3d4, 3a4, 2c, 1c i 1e rozpoczęli międzynarodowy projekt eTwinning pod tytułem "Let's Make Friends". Projekt polega na wymianie korespondencji z uczniami szkoły średniej w Prato, we włoskim regionie Toskania, zapoznaniu się ze zwyczajami i kulturą tych krajów. Ze strony naszej szkoły w projekcie biorą udział nauczyciele języka angielskiego Marzena Wójtowicz, Joanna Łopata i Marcin Koczera.

    • Interesująca chemia...
     • Interesująca chemia...

      Nie masz pomysłu na prezent? A może by tak.... Wykonać go samodzielnie? Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej na lekcji chemii przygotowali pachnące, kolorowe mydełka, które ładnie zapakowane mogą być świetnym prezentem na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Oczywiście nie zabrakło chemii ponieważ uczniowie zapoznali się ze składem chemicznym bazy mydlanej, olejków eterycznych oraz barwników.

     • Akcja KROMER POMAGA ZWIERZĘTOM właśnie się rozpoczęła!

      Dołącz do Akcji - Kromer pomaga zwierzętom ! Dzięki Wam pomagamy zwierzętom w schroniskach. Dla nich to jedyny dom, dla wielu z nich ostatni... Akcja Kromer pomaga zwierzętom to coroczna przedświąteczna zbiórka w naszej szkole podczas której uczniowie i nauczyciele razem zbierają karmę suchą i mokrą, kocem, żwirki dla kotów, pościele, ręczniki, zabawki i inne akcesoria dla psów i kotów, by wspomóc niechciane, wyrzucone, często skrzywdzone przez człowieka, zwierzęta. Dołącz do nas! W dniach 13-17 XII przy wejściu na salę gimnastyczną znajduje się punkt zbiórki. Kosz na razie jest pusty ale mamy nadzieję, że już jutro zapełni się po brzegi pysznościami i akcesoriami dla psów i kotów. Otwórzcie swoje serca na potrzebę bezdomnych zwierząt i wspólnie sprawmy aby ten świąteczny czas był wyjątkowy dla nas wszystkich !

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych