• Podsumowanie udziału w projekcie LIFE- IP EKOMAŁOPOLSKA

      W dniach 16-18.02.2022 uczniowie klas 1f, 2f i 3c4 uczestniczyli w lekcjach online przeprowadzonym przez Panią Gabrielę Mazur, doradcę ds. klimatu i środowiska w Powiecie Gorlickim. Podczas ciekawej prelekcji uczniowie mogli dowiedzieć się jak konsumpcjonizm wpływa na środowisko, na czym polega świadoma konsumpcja, dlaczego gospodarka odpadami jest ważna i jak na co dzień możemy ograniczać odpady. Spotkanie odbyło się w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA "Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego" realizowanego przez Powiat Gorlicki. Dnia 22 kwietnia miało miejsce podsumowanie udziału w projekcie podczas którego szkoła otrzymała kosze na odpady segregowane i żarówki energooszczędne.

     • Sukcesy w biegach dziewcząt

      Dnia 29 kwietnia 2022r. odbyły się powiatowe drużynowe biegi przełajowe dziewcząt.

      Drużyna w składzie Aleksandra Janik, Paulina Kicilińska, Anna Kudłaty, Ewa Łazarek, Angelika Martuszewska, Roksana Pajdzik, Iga Szczerba, Katarzyna Szura i Patrycja Trybus zajęły 1 miejsce.

      Natomiast w biegu indywidualnym 1 miejsce zajęła Paulina Kicilińska.

     • Podsumowanie Ekotygodnia

      Z okazji Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbyły się liczne wydarzenia pod wspólnym hasłem „Ekotydzień w Kromerze” zorganizowane przez Szkolne Koło Naukowe Medyczno-Przyrodnicze oraz SL LOP których celem było kształtowanie proekologicznych postaw.

      W akcji pod hasłem „Posprzątaj miasto po zimie” organizowanej przez Ekodoradcę przy Urzędzie Miasta w Gorlicach udział wzięli uczniowie klasy 2e pod opieką Pani Iwony Boratyńskiej i Pana Macieja Bajorka oraz uczniowie klasy 3c4 wraz z wychowawcą Panią Magdaleną Semlą-Kurzawą. Za udział w wydarzeniu uczniowie otrzymali roślinkę.

     • Zebrania z Rodzicami

      Dyrektor Szkoły zaprasza Rodziców na spotkania klasowe z wychowawcami w dniu 12 maja 2022r. z wyjątkiem Rodziców uczniów klasy 2c. Początek zebrania nastąpi o godzinie 16-tej. Termin zebrania Rodziców uczniów klasy 2c ustali wychowawca klasy.

     • Abiturienci Kromera 2022

      Drodzy Abiturienci, spędziliście w naszej szkole 3 lata, które nie były łatwe choćby ze względu na pandemię i zdalne nauczanie. Dziękujemy Wam za wybranie nauki w naszej szkole, gdzie stanowiliście ważną część szkolnej społeczności. Będzie nam Was bardzo brakować!

      Życzymy Wam na nowej drodze życia powodzenia- w zdaniu egzaminów maturalnych, rekrutacji na studia i do pracy! A także powodzenia w życiu osobistym. Pamiętajcie o szkole i nauczycielach i odwiedźcie nasz czasem!

     • Zakończenie szkoły klas maturalnych 2022

      29 kwietnia zakończyli naukę w naszej szkole uczniowie klas trzecich po gimnazjum. Uroczystość pożegnania abiturientów odbyła się na boisku szkolnym, gdzie ciepłymi słowami pożegnali młodzież pan dyrektor Jan Drożdż, pani Renata Kochan, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Kromera oraz Samorząd Szkoły. Pani Kochan w imieniu Stowarzyszenia przekazała nagrodę Cum Laude- za bardzo wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia dla Piotra Zborowskiego, ucznia 3a i Mikołaja Szeteli, ucznia klasy 3d.

     • Żegnamy śp. panią Aleksandrę Białobok

      26 kwietnia b.r. dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci emerytowanej nauczycielki języka niemieckiego pani Aleksandry Białobok. Odeszła po ciężkiej chorobie w wieku 66 lat.

      Pożegnamy Ją 30 kwietnia 2022 r. (sobota) podczas żałobnej Mszy św. w Kościele Parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach o godzinie 14.00, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Komunalnym w Gorlicach.

     • Laureat Olimpiady

      Z dumą informujemy że Mikołaj Szetela z klasy 3d został finalistą Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego", uzyskując zwolnienie ze zdawania matury z historii z wynikiem 100%!

      Serdecznie gratulujemy Mikołajowi i jego rodzicom! Opiekunką Mikołaja jest mgr Ewa Klimek.

     • Koncert Kromer solidarny z Ukrainą

      W dniu 8 kwietnia 2022r. nasi uczniowie zagrali fantastyczny koncert po ponad dwuletniej przerwie. Z inicjatywą wystąpił Samorząd Uczniowski- zorganizowali oni kontert połączony ze zbiórką pieniędzy przeznaczoną na pomoc Ukrainie.

      Artyści występujący w koncercie to Paweł Jędrzejowski, Milena Kuziak, Jan Dusza, Jakub Stężowski, Igor Foryś, Dobrawa Tomasik, Gabriela Dobek, Wiktoria Chowaniec, Patrycja Rotko, Kamila Gryzło, Aleksandra Poznańska, Kacper Wiktorek, Jan Kruk, Marcelina Jędrzejowska, Oliwia Konopka, Barbara Skrobot, Aleksandra Chrobak, Weronika Mazur, a także Ira Popadiuk, Damian Kocioła, Roman Pendiuk- nasi uczniowie z Ukrainy! Koncert prowadzili Zuzanna Kopka i Mateusz Kulka. Gratulujemy Wam wszystkim talentu i umiejętności wzruszania serc!

     • Konkurs Ekologiczny

      Dnia 22 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera odbył się XIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla szkół ponadpodstawowych pod hasłem „Szanuj wodę – bez niej żyć nie możesz”. Tradycyjnie organizatorem konkursu jest Oddział LOP Gorlice. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Gorlickiego Pani Marii Gubała.

     • Zajęcia MChE z biologii

      W ramach programu Małopolska Chmura Edukacyjna realizowane są w naszej szkole zajęcia z biologii. W zajęciach uczestniczy 15-osobowa grupa uczniów z klasy 1f. Opiekę nad uczniami sprawuje dr Magdalena Semla-Kurzawa. Zajęcia z biologii prowadzone są na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, odbywają się co dwa tygodnie, dzięki nowoczesnej infrastrukturze sieciowej. Zajęcia składaj się z dwóch części. W pierwszej części zajęć uczniowie mogą posłuchać ciekawych wykładów prowadzonych przez znanych naukowców oraz obejrzeć interesujące prezentacje. Druga część zajęć to praktyczne ćwiczenia w czasie których uczniowie obserwują przebieg doświadczeń i uzupełniają karty pracy. Wybrane tematy zajęć z biologii to:

     • Zajęcia MChE z chemii

      W ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna w obszarze chemia uczniowie naszej szkoły uczestniczą w akademickich wykładach prowadzonych on-line. Współpracujemy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnowie, a zajęcia prowadzone są przez wykładowców z Katedry Chemii. W zajęciach bierze udział 15-sto osobowa grupa uczniów klasy 2e.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych