• Ozdoby świąteczne z naturalnych materiałów
     • Ozdoby świąteczne z naturalnych materiałów

      W dniu 6 grudnia 2021 roku młodzież Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody wraz z opiekunką koła panią Mariolą Łukasiak zorganizowała w naszej szkole warsztaty: „Ozdoby świąteczne z naturalnych materiałów”. W czasie zajęć można było zdobyć wiedzę i umiejętności związane z wykonywaniem ozdób świątecznych z papieru, wikliny, włóczki, sznurka i innych materiałów, które można zebrać podczas spaceru na łące, w lesie oraz we własnym ogrodzie.

    • Przyjdź i napisz list!
     • Przyjdź i napisz list!

      W poniedziałek 6 grudnia odbyło się główne wydarzenie Maratonu Pisania Listów, ale pisanie jeszcze się nie skończyło! Na razie mamy napisane około 340 listów, ale może uda się nam dojść do 500?

      Wciąż możesz przyjść i napisać list w obronie wybranego przez siebie bohatera! Papier, koperty, wzory i historie bohaterów są dostępne w bibliotece w godzinach pracy. Finał akcji przewidziany jest na piątek, 10 grudnia.

     • XII Maraton Pisania Listów już w poniedziałek!

      Ta piękna siatka została zawieszona w holu szkoły z okazji zbliżającego się Maratonu Pisania Listów!

      Już 6 grudnia (poniedziałek) w godzinach 9:30 do 14:30 będziemy pisać listy w obronie praw człowieka. Miejscem pisania będzie jak zwykle nasza szkolna biblioteka. Zapraszamy wszystkich chętnych!

      Ze względu na sytuację epidemiologiczną, listy będziecie mogli pisać także w kolejne dni tygodnia, w godzinach pracy biblioteki. Materiały na temat bohaterów, papier oraz koperty będą dostępne do piątku. W ten sposób unikniemy większych zgromadzeń. Prosimy też o wchodzenie do biblioteki w maseczkach.

     • Profilaktyczne spotkanie z funkcjonariuszem z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach

      W dniu 15 i 17 listopada br. uczniowie klasy I a, I b, I c, I d, 3 b wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z funkcjonariuszem z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


      Podczas spotkań z klasami pierwszymi asp. Gustaw Janas omówił zagadnienia dotyczące cyberprzemocy i cyberbezpieczeństwa. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na fakt, iż hejt i przemoc w Internecie wśród młodzieży szkolnej są zjawiskiem niestety powszechnym od dawna, jednak często ukrywanym, zwłaszcza przez ofiary i świadków cyberprzemocy. W trakcie spotkania policjant edukował uczestników na temat konsekwencji prawnych takich zachowań, a także prawidłowego zabezpieczania konta na portalach społecznościowych. Asp. Gustaw Janas radził także, jak zachować się i gdzie udać w sytuacjach, kiedy doświadczyło się lub zauważyło akt cyberprzemocy.

     • Akcja charytatywna w szkole

      W dniu 18.11.2021r. Szkolne Koło Caritas oraz Szkolny Klub Wolontariatu zorganizowały akcję charytatywną, z której całkowity dochód został przekazany uczniom naszej szkoły znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Podczas akcji zostały sprzedane 43 paczki, a łączny dochód wyniósł 427,01 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji!!!

     • Szycie chirurgiczne ran

      16 listopada b.r. klasy o profilu medycznym wzięły udział w spotkaniu z weterynarzem panem Jackiem Jaworkiem. Tematem zajęć bylo szycie chirurgiczne ran. Po zapoznaniu się z teorią, uczniowie ćwiczyli szycie ran.

      Zajęcia zorganizowane przez pana Bogusława Matałę pozwoliły uczniom zobaczyć w praktyce że umiejętności manualne są w zawodach medycznych często równie ważne jak nauczona się z książek teoria.

     • Uwaga konkurs!

      Szkolne Koło Naukowe Medyczno-Przyrodnicze ponawia konkurs na logo i nazwę naszego koła.

      W konkursie może wziąć udział każdy uczeń uczęszczający do I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach. Każdy uczestnik nadsyła jedną nazwę oraz jeden projekt logo. Nazwa powinna być zapisana w formacie: .doc/.docx. Każdy projekt powinien być przedstawiony w wersji elektronicznej. Projekty mogą być wykonane w dowolnej technice graficznej. Projekty graficzne powinny być zapisane w jednym z następujących formatów: *.psd/*.cdr lub *.jpg w wysokiej rozdzielczości (min. 2000x2000 pikseli), rozmiar plików nie powinien jednakże przekraczać 25MB.

     • Obchody Święta Niepodległości

      W dniu 10 listopada, nasza szkoła uczciła Święto Niepodległości, dołączając do akcji Szkoła do Hymnu. Uczniowie zaśpiewali wspólnie hymn oraz wysłuchali montażu słowno- muzycznego upamiętniającego wydarzenie listopada roku 1918.

      Pamiętajmy że Polska wciąż potrzebuje naszego patriotyzmu. Dziś nie przejawia się on w potrzebie walki i obrony naszego kraju, ale w wypełnianiu obowiązków obywatela, dbaniu o siebie nawzajem, godnego reprezentowania naszego środowiska i kraju w Unii Europejskiej i na świecie.

     • Zajęcia z MChE

      W paźdzerniku bieżącego roku rozpoczeła się kolejna, 3 już edycja zajęć Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Uczniowie rozpoczęli swoją przygodę z fizyką, chemią i biologią. Na pierwszych zajęciach został im przedstawiony progam zajęć.

      Małopolska Chmura Edukacyjna to projekt realizowany przez Powiat Gorlicki przy wsparciu Unii Europejskiej.

     • Uczenie się metodą aktywizującą na lekcjach biologii

      W październiku uczniowie klas medycznych 3e, 3e4 i 3b wzięli udział w lekcjach, podczas których wykonali sekcję ryby. Uprzednio zapoznali się z budową tych zwierząt podczas zajęć, jednak zobaczenie narządów wewnętrznych oraz wyizolowanie ich własnoręcznie to zupełnie inna sprawa.

      Dlatego ważne jest żeby uczyć się w sposób aktywny. Wiedzieli to już starożytni uczeni- „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” te słowa wypowiedział Konfucjusz w V wieku przed naszą erą.

    • Zajęcia terenowe z biologii
     • Zajęcia terenowe z biologii

      W dniu 07 października 2021r. klasa II e udała się na wycieczkę naukową w ramach projektu prowadzonego przez Nadleśnictwo Gorlice „Mała retencja – więcej wody dla przyrody”. Miejscem szkolenia były okolice Wołowca w Beskidzie Niskim. Kierownikiem naukowym wyjazdu był pan profesor Bogusław Matała, nauczyciel biologii.
      Po przybyciu na miejsce młodzież udała się na obserwacje naukowe prowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Gorlice. Projekt budowy małych zbiorników retencyjnych w Beskidzie Niskim wychodzi naprzeciw racjonalnej gospodarce wodnej, a także służy rozwojowi flory i fauny w okolicznych lasach. Wartym podkreślenia jest fakt, iż tego rodzaju ingerencja człowieka w ekosystem bardzo pozytywnie stymuluje bio odnawialność i bioróżnorodność zasobów przyrodniczych. Rzecz w tym, że małe zbiorniki retencyjne, mimo iż są dziełem inżynierii leśnej, czyli zostały zaprojektowane i sztucznie u

    • Spotkanie z lekarzem
     • Spotkanie z lekarzem

      29 października 2021 roku odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z Panem Wojciechem Przybytniem - lekarzem medycyny rodzinnej, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego .

      Zgromadzona młodzież z klas przede wszystkim biologiczno – chemicznych (np. III b 4, IIIe, IIIe4) mogła poszerzyć swoją wiedzę z zakresu chorób bakteryjnych i wirusowych, poznając ich drogi zarażenia, objawy i działania profilaktyczne. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość pomiaru ciśnienia, osłuchania pracy serca i sprawdzenia saturacji.
      Uczniowie dzięki zastosowaniu aktywizujących metod prowadzenia zajęć, ciekawej prezentacji, przykładom z życia i dyskusji zdobyli wiedzę, która pozostanie na długo w pamięci uczestników tego spotkania.

     • Szkoła Pamięta

      W październiku 2021r. nasze liceum bierze udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła Pamięta.

      W jej ramach uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w różnych aktywnościach:

      • Nasi uczniowie pod opieką pana Piotra Ciapaja odwiedzili cmentarz wojenny nr 91 na Górze Cmentarnej w Gorlicach. Pod Gorlica
     • Licealiada Szachowa dla Kromera!

      W dniu 28.10.2021r. na terenie Gorlickiego Klubu Szachowego "Kornuty" w Gorlicach odbyła się Licealiada Szachowa organizowana przez Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Bieczu.

      Drużyna I LO im. M. Kromera w Gorlicach w składzie: Anna Wieściecińska, Wiktoria Liana, Katarzyna Szura oraz Wiktoria Wszołek zajęły I miejsce zdobywając Mistrzostwo Powiatu. Teraz drużynę czeka udział w Mistrzostwach Województwa, które odbędą się w Myślenicach. Gratulacje!!! Opiekunem grupy jest mgr Robert Gniady.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych