• IX Spotkanie Pokoleń- zapraszamy!

ZAPRASZAMY ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ NASZEJ SZKOŁY NA IX SPOTKANIE POKOLEŃ W RESTAURACJI „POD KOGUTKIEM”!

Zarząd Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego oraz Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach serdecznie zapraszają Wszystkich Absolwentów i Przyjaciół naszej Szkoły na IX „SPOTKANIE POKOLEŃ”, które odbędzie się 29 października 2022 r. (sobota) w Restauracji „Pod Kogutkiem” (Gorlice, ul. Stróżowska 115) od godziny 18.00. Koszt uczestnictwa 150 złotych.

Zgłoszenie uczestnictwa w spotkaniu stanowi wpłata kwoty 150,00 zł dokonana do końca września br. na konto Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach Nr 68 8795 0005 2001 0019 3715 0001 z dopiskiem IX„SPOTKANIE POKOLEŃ” lub w biurze księgowości szkoły (parter, pokój nr 5) u skarbnika Stowarzyszenia Izabeli Szczepańskiej.

• Maturzyści z 1972- zapraszamy na IX Spotkanie Pokoleń!

ZAPRASZAMY ABSOLWENTÓW NASZEJ SZKOŁY – MATURZYSTÓW Z 1972 ROKU - NA IX SPOTKANIE POKOLEŃ W RESTAURACJI „POD KOGUTKIEM”!

Zarząd Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego oraz Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach serdecznie zapraszają Państwa na IX „SPOTKANIE POKOLEŃ”, które odbędzie się 29 października 2022 r. (sobota) w Restauracji „Pod Kogutkiem” (Gorlice, ul. Stróżowska 115) od godziny 18.00. Koszt uczestnictwa 150 złotych.

Zgłoszenie uczestnictwa w spotkaniu stanowi wpłata kwoty 150,00 zł. od osoby, dokonana do końca września br. na konto Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach Nr 68 8795 0005 2001 0019 3715 0001 z dopiskiem IX„SPOTKANIE POKOLEŃ” Zjazd Maturzystów ‘72 lub w biurze księgowości szkoły (parter, pokój nr 5) u skarbnika Stowarzyszenia Izabeli Szczepańskiej.

• Spotkanie z rodzicami

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach zaprasza Rodziców na zebranie, które odbędzie się w dniu 22 września br. Spotkanie odbędzie się w dwóch grupach:

1/ o godzinie 16-tej - odbędzie się spotkanie Rodziców uczniów klas pierwszych z Dyrekcją Szkoły, Wychowawcami i Pedagogiem szkolnym (sala gimnastyczna) ;

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/23

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/23 odbędzie się w dniu 1 września o godzinie 9.00 dla klas pierwszych i czwartych na sali gimnasycznej. Klasy drugie i trzecie przychodzą do szkoły na godzinę 10.30 na spotkanie w salach lekcyjnych wg harmonogramu, który będzie wywieszony w budynku szkoły. Klasy drugie i trzecie nie będą miały spotkania na sali gimnastycznej.

• Kiermasz podręczników

Serdecznie zapraszamy na kiermasz podręczników osoby kupujące i sprzedające!

• W poniedziałek i wtorek 29 i 30 sierpnia w godzinach 9.00- 13.00
            • w środę od 11.30- 13.00
            • w czwartek od 9.30- 11.00
            • przez cały wrzesień w godzinach pracy biblioteki
          • Uwaga Kandydaci!

1. Informujemy że w dniach 1-7 lipca 2022r. Komisja Rekrutacyjna pracuje w godzinach 10:00- 13:00.
            Przypominamy, że skany świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty można przesłać drogą elektroniczną na adres: rekrutacja@kromer-gorlice.edu.pl

2. W związku z zamiarem podwojenia limitu miejsc w klasie biologiczno-chemicznej (1F) prosimy o pilne wpisywanie do systemu rekrutacyjnego ocen ze świadectwa oraz dodatkowych osiągnięć. Pozyskane dane pozwolą Dyrekcji Szkoły na wystąpienie do organu prowadzącego szkołę o zgodę na utworzenie drugiego oddziału o profilu biologiczno-chemicznym.

• Dla Kandydata- ważne informacje!

Zamieszczamy harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2022/23 oraz regulamin. Zapraszamy do nauki w naszej szkole!

Przypominamy wszystkim kandydatom, że 20 czerwca o godz.15.00 mija termin składania wniosku w szkole pierwszego wyboru. Wypełnione w systemie wnioski należy wydrukować, podpisać i złożyć osobiście w sekretariacie szkoły lub elektronicznie przez profil zaufany, albo wysłac skan na adres mailowy umieszczony w tabelce poniżej - wnioski nie złożone w tym terminie zostaną automatycznie usunięte z systemu.

• I miejsce w Polsce dla Gabrieli Czyżyk

Składamy serdeczne gratulacje dla Gabrieli Czyżyk uczennicy klasy 3f4 za zajęcie I miejsca w IV kategorii wiekowej etap centralny XXXV Ogólnopolskiego Konkursu „MÓJ LAS”. Dnia 13 czerwca 2022 r. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie laureatom nagród i dyplomów. Galę wręczenia nagród zorganizowali Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Liga Ochrony Przyrody. Nagrodą główną dla laureata I miejsca był laptop, książki i gry planszowe.

• Sukces w debacie oksfordzkiej poświęconej Łukasiewiczowi

15 czerwca (środa) w I LO im. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie, odbyła się debata oksfordzka poświęcona Ignacemu Łukasiewiczowi. Czas i miejsce jej przeprowadzenie nie były przypadkowe. Rok 2022 został przez Sejm RP ustanowiony „Rokiem Łukasiewicza”, a uczniem szkoły organizatora debaty czyli ILO w Rzeszowie ( w latach 1832 – 1836, wtedy popijarskiego gimnazjum) był właśnie Ignacy Łukasiewicz. Zaproszenie naszej szkoły do debatanckiej potyczki na argumenty, też miało swoje uzasadnienie. Gorlice to miasto nieodłącznie związane z postacią wielkiego polskiego wynalazcy lampy naftowej i procesu destylacji nafty oświetleniowej – stąd „Gorlice Miasto Światła”.

• Partnerzy