• Spotkanie informacyjne SKN M-P

Szkolne Koło Naukowe Medyczno- Przyrodnicze zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne dotyczące działalności i planu pracy Koła w roku szkolny 2021/2022.

Spotkanie odbędzie się online, dnia 22.09 o godzinie 17:00 ma platformie Zoom. Poniżej przesyłam dane do logowania.

Join Zoom Meeting

• Młodzież z opiekunami na wizycie w mieście partnerskim Nyiregyhaza
          • Wizyta w mieście partnerskim Nyiregyhaza

Grupa 13 uczniów z naszej szkoły wraz z 2 opiekunami - Panią Moniką Sopala i Robertem Górą przebywa od 16.09.2021 r. do 19.09.2021 r. w mieście partnerskim Nyiregyhaza na Węgrzech. W spotkaniu bierze udział 13 miast partnerskich z 9 państw.

W pierwszym dniu uczestnicy zaprezentowali swoje miasta, natomiast wieczorem odbyła się gra miejska, w której zajęliśmy 2 miejsce! W drugim dniu spotkania miast partnerskich młodzież została podzielona na grupy, w których pracowała, analizując i debatując nad różnymi wyzwaniami stojącymi przed Unią Europejską. Wieczorem miała miejsce prezentacja regionalnych przysmaków, wywodzących się z małych ojczyzn uczestników. Dzień trzeci rozpoczął się wizytą na festiwalu Tirpak. W jego otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz miast partnerskich. Natomiast w czwarty dzień uczestnicy zwiedzą ogród zoologiczny i w godzinach popołudniowych wrócą do domu.

• Uczniowie zwiedzają Gospodarstwo Pasieczne Bartnik
          • Wycieczka naukowa do Stróż

W dniu 9 września klasy 2e4 i 2b4 rozszerzające biologię zwiedziły Gospodarstwo Pasieczne Bartnik w Stróżach, gdzie wysłuchały wykładu pt. "Życie społeczne pszczół" oraz zwiedziły gospodarstwo, dowiadując się wielu ciekawych faktów na temat tych fascynujących i pożytecznych stworzeń.

Wycieczkę zorganizowali pani Jolanta Szymczyk i pan Bogusław Matała.

• Wystawa 115- lecie Kromera

Muzeum Regionalne PTTK im. Ignacego Łukasiewicza oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera zapraszają na wernisaż wystawy: 115 - lecie gorlickiego „Kromera”, który odbędzie się 20 września (poniedziałek) 2021 roku o godzinie 18.00 w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach przy ulicy Wąskiej 7.

• Infopunkt na temat szczepień

Szkolne Koło Naukowe Medyczno-Przyrodnicze zaprasza wszystkich zainteresowanych do "Infopunktu na temat szczepień". Na gazetce ściennej wiszącej przy wejściu do sekretariatu szkoły znajdziecie informacje na temat m.in. działania szczepionek, korzyści ze szczepień przeciw Covid-19 dla młodzieży oraz fakty i mity na temat szczepień.

• Partnerzy