• Maturzyści z 1972- zapraszamy na IX Spotkanie Pokoleń!

      ZAPRASZAMY ABSOLWENTÓW NASZEJ SZKOŁY – MATURZYSTÓW Z 1972 ROKU - NA IX SPOTKANIE POKOLEŃ W RESTAURACJI „POD KOGUTKIEM”!


      Zarząd Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego oraz Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach serdecznie zapraszają Państwa na IX „SPOTKANIE POKOLEŃ”, które odbędzie się 29 października 2022 r. (sobota) w Restauracji „Pod Kogutkiem” (Gorlice, ul. Stróżowska 115) od godziny 18.00. Koszt uczestnictwa 150 złotych.

      Zgłoszenie uczestnictwa w spotkaniu stanowi wpłata kwoty 150,00 zł. od osoby, dokonana do końca września br. na konto Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach Nr 68 8795 0005 2001 0019 3715 0001 z dopiskiem IX„SPOTKANIE POKOLEŃ” Zjazd
      Maturzystów ‘72 lub w biurze księgowości szkoły (parter, pokój nr 5) u skarbnika Stowarzyszenia Izabeli Szczepańskiej.

     • IX Spotkanie Pokoleń- zapraszamy!

      ZAPRASZAMY ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ NASZEJ SZKOŁY NA IX SPOTKANIE POKOLEŃ W RESTAURACJI „POD KOGUTKIEM”!


      Zarząd Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego oraz Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach serdecznie zapraszają Wszystkich Absolwentów i Przyjaciół naszej Szkoły na IX „SPOTKANIE POKOLEŃ”, które odbędzie się 29 października 2022 r. (sobota) w Restauracji „Pod Kogutkiem” (Gorlice, ul. Stróżowska 115) od godziny 18.00. Koszt uczestnictwa 150 złotych.

      Zgłoszenie uczestnictwa w spotkaniu stanowi wpłata kwoty 150,00 zł dokonana do końca września br. na konto Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach Nr 68 8795 0005 2001 0019 3715 0001 z dopiskiem IX„SPOTKANIE POKOLEŃ” lub w biurze księgowości szkoły (parter, pokój nr 5) u skarbnika Stowarzyszenia Izabeli Szczepańskiej.

     • Uwaga Kandydaci!

      1. Informujemy że w dniach 1-7 lipca 2022r. Komisja Rekrutacyjna pracuje w godzinach 10:00- 13:00.
      Przypominamy, że skany świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty można przesłać drogą elektroniczną na adres: rekrutacja@kromer-gorlice.edu.pl

      2. W związku z zamiarem podwojenia limitu miejsc w klasie biologiczno-chemicznej (1F) prosimy o pilne wpisywanie do systemu rekrutacyjnego ocen ze świadectwa oraz dodatkowych osiągnięć. Pozyskane dane pozwolą Dyrekcji Szkoły na wystąpienie do organu prowadzącego szkołę o zgodę na utworzenie drugiego oddziału o profilu biologiczno-chemicznym.

     • Dla Kandydata- ważne informacje!

      Zamieszczamy harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2022/23 oraz regulamin. Zapraszamy do nauki w naszej szkole!

      Przypominamy wszystkim kandydatom, że 20 czerwca o godz.15.00 mija termin składania wniosku w szkole pierwszego wyboru. Wypełnione w systemie wnioski należy wydrukować, podpisać i złożyć osobiście w sekretariacie szkoły lub elektronicznie przez profil zaufany, albo wysłac skan na adres mailowy umieszczony w tabelce poniżej - wnioski nie złożone w tym terminie zostaną automatycznie usunięte z systemu.

     • I miejsce w Polsce dla Gabrieli Czyżyk

      Składamy serdeczne gratulacje dla Gabrieli Czyżyk uczennicy klasy 3f4 za zajęcie I miejsca w IV kategorii wiekowej etap centralny XXXV Ogólnopolskiego Konkursu „MÓJ LAS”. Dnia 13 czerwca 2022 r. w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie laureatom nagród i dyplomów. Galę wręczenia nagród zorganizowali Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Liga Ochrony Przyrody. Nagrodą główną dla laureata I miejsca był laptop, książki i gry planszowe.

     • Sukces w debacie oksfordzkiej poświęconej Łukasiewiczowi

      15 czerwca (środa) w I LO im. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie, odbyła się debata oksfordzka poświęcona Ignacemu Łukasiewiczowi. Czas i miejsce jej przeprowadzenie nie były przypadkowe. Rok 2022 został przez Sejm RP ustanowiony „Rokiem Łukasiewicza”, a uczniem szkoły organizatora debaty czyli ILO w Rzeszowie ( w latach 1832 – 1836, wtedy popijarskiego gimnazjum) był właśnie Ignacy Łukasiewicz. Zaproszenie naszej szkoły do debatanckiej potyczki na argumenty, też miało swoje uzasadnienie. Gorlice to miasto nieodłącznie związane z postacią wielkiego polskiego wynalazcy lampy naftowej i procesu destylacji nafty oświetleniowej – stąd „Gorlice Miasto Światła”.

     • Małopolska chmura- zajęcia z fizyki 2021/22

      W bieżącym roku szkolnym 2021/22 w naszej szkole realizujemy zajęcia w ramach projektu pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach”. Głównym celem projektu w tym roku szkolnym jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach w zakresie chemii, biologii, fizyki i informatyki przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych. W zajęciach on-line z fizyki uczestniczy 15 uczniów.

     • Zajęcia w ramach MCHE na UR w Krakowie

      W dniu 25.05 uczniowie klasy 1f wraz z nauczycielem dr Magdaleną Semlą-Kurzawą uczestniczyli w warsztatach z biologii na Uniwersytecie Rolniczym w ramach projektu Małopolska Chmura Edukacyjna. Tematyka zajęć dotyczyła układu kostnego i „czytania” z kości. W pierwszej części zajęć uczniowie wysłuchali ciekawego wykładu na temat anatomii człowieka. Na zajęciach dowiedzieli się jak zbudowana jest kość, jakie kości budują szkielet człowieka, jak pracuje antropolog, jakie różnice są między archeologiem a antropologiem. W drugiej części zajęć uczniowie nauczyliśmy się rozróżniać kości i wskazywać na szkielecie. Na zakończenie zajęć przybliżono metodykę prac terenowych i przedstawiono możliwości analiz specjalistycznych, które poszerzają naszą wiedzę o zmarłych, ich wyglądzie, budowie ciała, diecie, przebytych lub trapiących ich chorobach, jak i ostatecznie o przyczynach ich śmierci. Zajęcia by

     • Dzień Otwarty

      Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy dotarli do naszej szkoły w dniu 31 maja 2022r. na nasz Dzień Otwarty. Pokazaliśmy Wam naszą szkołę i nas samych, zachęcając do dołączenia do naszego grona już we wrześniu. Czekamy na Was! :-)

      Zdjęcia- Karolina Oświęcimska, Zuzanna Kopka i Joanna Łopata.

  • Partnerzy

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych