Ranking "Perspektywy 2025"
Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznym rankingu Perspektyw nasze Liceum zdobyło w kategorii liceum : srebrną tarczę
I miejsce Oliwii Konopki w etapie rejonowym Olimpiady Zdrowia PCK
13 stycznia 2025r odbył się etap rejonowy 32. OLIMPIADY ZDROWIA PCK w kategorii szkoła ponadpodstawowa w którym nasza uczennica z klasy 4e (profil biologiczno - chemiczny) Oliwia Konopka zajęła I miejsce. Celem tej olimpiady jest nie tylko zdobycie wiedzy, ale także wykształcenie u młodzieży potrzeby dbania o własne zdrowie i środowisko naturalne.
Serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd!
Uwaga! Wejście na koncert od ulicy Kromera przy sali gimnastycznej. Więcej szczegółów na plakacie.
Warsztaty historyczne „Silni Polską”
17 grudnia 2024 roku, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach, wzięli udział w organizowanych przez IPN warsztatach tematycznych związanych z projektem ,,Silni Polską!”, które odbyły się w Muzeum Armii Krajowej im. Emila Fieldorfa ,,Nila” w Krakowie.
Harmonogram warsztatów składał się z dwóch etapów, w czasie których uczniowie zapoznawali się z działalnością polskich bohaterów narodowych. Pierwsze zajęcia były poświęcone tematyce II korpusu polskiego, podczas walk o Monte Cassino. W czasie krótkiego wykładu, wzbogaconego prezentacją multimedialną oraz krótkimi filmami dokumentalnymi, uczniowie poznawali genezę, rolę oraz znaczenie polskich żołnierzy w zdobyciu jednej z twierdz z okresu II wojny światowej. W tym segmencie nie zabrakło także elementów muzycznych skupionych wokół tematyki zajęć. Uczniowie odsłuchali polską pieśń wojskową pt. ,,Czerwone maki na
Awans do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH
Chcielibyśmy poinformować o sukcesach naszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do II etapu (okręgowego) XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z przedmiotów matematyka, fizyka i informatyka
i są to:
z MATEMATYKI:
Olaf Witusik klasa 3a (opiekun naukowy - Anna Więcek)
Matvii Preobrazhenskyi 3b (opiekun naukowy - Barbara Zawilińska)
Podziękowanie za udział w akcji - Kromer pomaga zwierzętom
Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny naszym uczniom i bardzo cieszymy się, że tak wielu z nas odpowiedziało na apel i wzięło udział w akcji. Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w akcji Kromer Pomaga Zwierzętom. Dzięki Waszemu wsparciu udało się zgromadzić:
Podsumowanie i podziękowanie za udział w akcji zbiórki makulatury
Pragniemy serdecznie podziękować całej społeczności szkolnej oraz rodzicom za zaangażowanie i aktywny udział w zbiórce makulatury. Dzięki Waszej wspólnej pracy udało się zebrać imponującą ilość 1180 kg makulatury, co jest wspaniałym wynikiem!
Szczególne gratulacje kierujemy do Zuzanny Tulickiej z klasy 2d, która w konkursie na największą ilość zebranej makulatury zajęła pierwsze miejsce. Brawo za wyjątkowe zaangażowanie! Informujemy również, że dyplom oraz nagroda dla zwyciężczyni zostaną wręczone po przerwie świątecznej. Dodatkowo chcielibyśmy wyróżnić dwie osoby, które również przyniosły znaczącą ilość makulatury, są to Oskar Podwika z klasy 1a oraz Szymon Dziki z klasy 3c. Gratulujemy i dziękujemy za Wasze ogromne zaangażowanie!
🎄 Życzenia Świąteczne i Noworoczne 🎄
Szanowni Rodzice, Pracownicy oraz Uczniowie,
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości i spokoju. Niech te wyjątkowe dni będą pełne ciepła, rodzinnej atmosfery oraz niezapomnianych chwil spędzonych w gronie najbliższych.
W Nowym Roku życzymy Wam realizacji wszystkich planów i marzeń, wielu sukcesów, a także codziennej satysfakcji z podejmowanych działań. Niech rok 2025 przyniesie Wam wiele powodów do radości oraz optymizmu!
XV Maraton Pisania Listów za nami
10 grudnia w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka po raz piętnasty przeprowadziliśmy w naszej szkole Maraton Pisania Listów. Włączyliśmy się w akcję organizowaną przez Amnesty International na całym świecie – jej celem jest wsparcie osób lub społeczności, których prawa są łamane.
Uczestnicy wydarzenia mogli wysłuchać prelekcji przygotowanej przez nasze uczennice i zapoznać się z bohaterkami i bohaterami tegorocznego Maratonu.
Debata Oksfordzka
Szkolny Klub Debat Oksfordzkich „Verbum” zaprasza na debatę oksfordzką pt. "Potęga nauki. Debata na temat postępu naukowo- technicznego i jego wpływie na rozwój ludzkości”, która odbędzie się 19 grudnia 2024r. o godz. 15.00 w sali nr 23 (Aula). Temat debaty będzie dotyczył istotnych wyzwań wynikających z wprowadzania w życie nowych technologii i wynalazków.
Akcja KROMER POMAGA ZWIERZĘTOM właśnie się rozpoczęła!
Dołącz do Akcji - KROMER POMAGA ZWIERZĘTOM!
Dzięki Wam pomagamy zwierzętom w schroniskach. Dla nich to jedyny dom, dla wielu z nich ostatni... Akcja Kromer pomaga zwierzętom to coroczna przedświąteczna zbiórka w naszej szkole podczas której uczniowie i nauczyciele razem zbierają karmę, kocem, pościele, ręczniki zabawki i inne akcesoria dla psów i kotów, by wspomóc niechciane, wyrzucone, często skrzywdzone przez człowieka zwierzęta. Dołącz do nas!
Kromerowska Ekipa Świętego Mikołaja odwiedziła dzieci w Kobylance
W dniu 9 grudnia br. Kromerowska Ekipa Świętego Mikołaja odwiedziła dzieci w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kobylance, aby przekazać drobne upominki. Było radośnie, zabawnie i głośno Szkolny Klub Wolontariatu dziękuje Samorządowi Uczniowskiemu oraz całej społeczności szkolnej za wsparcie finansowe tej akcji i zakup 48 Misiów Tulisiów i 48 czekolad dla dzieciaków. Tym drobnym prezentem sprawiliśmy, że na twarzach dzieci zagościł uśmiech.
Wyjazd edukacyjny klasy 3g do Nowego Sącza
Klasa 3g naszej szkoły uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Nowego Sącza, który dostarczył młodzieży zarówno praktycznej wiedzy, jak i głębokich refleksji na temat życia i odpowiedzialności.
Wyjazd rozpoczął się od wizyty w Zakładzie Karnym w Nowym Sączu, gdzie odbyła się nietypowa lekcja wychowawcza. Spotkanie było okazją do rozmowy z funkcjonariuszami służby więziennej, którzy przybliżyli młodzieży codzienne życie w zakładzie karnym oraz specyfikę swojej pracy. Dzięki tej wizycie uczniowie mogli lepiej zrozumieć, jak ważne jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji w życiu i jakie skutki mogą nieść za sobą nieprzemyślane działania. Spotkanie to wzbudziło wiele emocji i refleksji, stając się ważnym elementem wychowawczym, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Zbiórka makulatury
Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce makulatury. Dołączcie do naszej inicjatywy i pomóżcie dbać o środowisko! Szczegóły na plakacie.
Europejski Tydzień Redukcji Odpadów
Uczennice Zuzanna Burkot, kl 2a i Wiktoria Mikruta, kl 2h, członkinie Szkolnego Klubu Ekologicznego opracowały ulotkę informacyjną dotyczącą sortowania odpadów i recyklingu, która została rozwieszona przy koszach do sortowania na terenie szkoły.
Dzień Czystego Powietrza
W listopadowym kalendarzu ekologicznym znajduje się ważne wydarzenie, w które zaangażowało się Szkolne Koło Ekologiczne. 14.11 w Polsce obchodzony jest Dzień Czystego Powietrza i jest on doskonałą okazją do tego, by przypomnieć, że spalanie śmieci w domowych piecach niesie bardzo poważne konsekwencje nie tylko dla zdrowia i życia mieszkańców, ale także – dla środowiska.
Powiatowa Licealiada w Tenisa Stołowego Drużynowego
21 listopada 2024 roku odbyła się Powiatowa Licealiada w Tenisa Stołowego Drużynowego w kategoriach dziewcząt i chłopców. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Julia Ligęza, Julita Pyznar i Oliwia Siuta zajęła I miejsce, zdobywając mistrzostwo powiatu i uzyskując awans na zawody rejonowe. Drużyna chłopców w składzie: Jakub Gryga, Szymon Jarek i Patryk Ziółkowski zajęła II miejsce. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesu!
Śledztwo doskonałe... w Bibliotece - spotkania z mistrzami kryminału
Dn. 07.11.2024 uczniowie z klasy 2 e pod opieką wychowawczyni p. Joanny Fedorczak uczestniczyli w grze miejskiej, która była kolejną częścią projektu pn. 'Śledztwo doskonałe... w Bibliotece - spotkania z mistrzami kryminału', realizowanego w 2024 przez MBP w Gorlicach
'Młodość, energia, wielkie emocje — te „żywioły” towarzyszyły nam w ubiegły czwartek, 7 listopada, w trakcie realizacji gry miejskiej (...) . Gra jest rezultatem wrześniowych warsztatów, dla których lejtmotywem były zarówno wątki detektywistyczno–kryminalne, jak i historia gorlickiego przemysłu naftowego. Oba wydarzenia poprowadził Karol Baranowski.
„W Gorlicach, miasteczku naftowym, zaczęły dziać się dziwne rzeczy. W tajemniczych okolicznościach z biblioteki znikają książki, które opisują sposoby oczyszczania ropy. Bez tych książek przyszłość przemysłu naftowego jest zagrożona, a miasteczko może popaść w chaos! Grupa
Wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce - zielniki uczniów z klas biologiczno- chemicznych.
Młodzież z klasy 3f i 3g przygotowała zielniki, dzięki którym mogła poszerzyć swoją wiedzę z zakresu botaniki a przede wszystkim wykorzystać poznaną wiedzę teoretyczną do praktycznego oznaczania roślin. Każdy uczeń prezentował swój zielnik, gdzie oprócz systematyki przedstawiał właściwości wybranych roślin.
Galeria zdjęć
brak danych