• Awans do etapu centralnego Michała Buźniaka

• Miło nam poinformować ,że uczeń klasy 3d Michał Buźniak został laureatem etapu okręgowego XLIX Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej i zakwalifikował się do  etapu centralnego. W dwóch częściach kwalifikacji okręgowych: pisemnej i ustnej zgromadził łącznie 95% punktów, co dało mu 4.miejsce w województwie małopolskim.

Etap centralny odbędzie się w Gdańsku na początku kwietnia br .Michał będzie w nim walczył  nie tylko o indeks na wybrany uniwersytet, ale również zwolnienie z matury z historii.

Opiekunem ucznia jest Jerzy Tomasik

Gratulujemy Michałowi i jego rodzinie sukcesu i trzymamy kciuki na etapie centralnym!

• Srebrna Tarcza Perspektyw dla Kromera!

• Srebrna Tarcza Perspektyw dla naszej szkoły! Znaleźliśmy się na 38 miejscu w województwie małopolskim, najwyżej wśród liceów powiatu gorlickiego, wyprzedzając kolejną placówkę o 12 miejsc!

Link do Rankingu Perspektyw: https://2023.licea.perspektywy.pl/2023/rankings/ranking-malopolski

• Zebrania z Rodzicami

• Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach zaprasza Rodziców na zebranie, które odbędzie się w dniu 26 stycznia br. Spotkanie odbędzie się w dwóch grupach:

1/ o godzinie 16-tej - odbędą się spotkania Rodziców uczniów klas pierwszych i drugich;

2/ o godzinie 17-tej - odbędą się spotkania Rodziców uczniów klas  trzecich i czwartych

Spotkania z Wychowawcami odbędą się w salach lekcyjnych. Przydział sal będzie wywieszony w budynku szkoły.

• Awans do II etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki

• Miło nam poinformować, że uczeń klasy IVa Jakub Kołotyło został zakwalifikowany do kolejnego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. II etap odbędzie się 29.01.2023.

Opiekunem ucznia jest p. B. Zawilińska

Gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia.

• Awans do etapu okręgowego olimpiad humanistycznych

• Uczeń klasy III d Michał Buźniak zakwalifikował się do etapu okręgowego XLIX Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej ( finał etapu na Uniwersytecie Jagiellońskim 16. stycznia) oraz LXIV Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (finał etapu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie 28 stycznia). Opiekunem ucznia jest mgr Jerzy Tomasik.

Gratulujemy Michałowi i jego rodzicom sukcesów oraz szerokich zainteresowań, i życzymy powodzenia w Krakowie!

• Awans do zawodów II stopnia Olimpiady Geograficznej

• Z przyjemnością informujemy że uczeń klasy 3d Michał Buźniak zakwalifikował się do zawodów II stopnia XLIX Olimpiady Geograficznej w Krakowie. Uczeń pracował pod opieką mgr Sławomira Dedy.

Życzymy Michałowi powodzenia!

• 2 miejsce w konkursie Gorlicki Mistrz Smaku

• W niedzielę 18 grudnia na rynku odbył się konkurs kulinarny "Gorlicki Mistrz Smaku". Naszą szkołe reprezentowały Oliwia Gurba i Julia Piechowicz z klasy 2c oraz Anna Tatko z 2d. W tym roku uczestnicy przygotowywali lokalny przysmak- proziaki. Gratulujemy! :-)

Zdjęcie ze strony gorlice.pl

• Szkoła Pamięta- prezentacja

• Uczennica Oliwia Przybyłowicz z klasy 2c opracowała prezentację o Annie Sroczance, zapomnianej malarce, która tworzyła w połowie XX wieku a urodziła się we wsi Libusza koło Gorlic. Uczennica pracowała pod opieką pani Anny Jędrzejczyk.