• Awans Jakuba Kołotyły z matematyki

• Z przyjemnością informujemy że uczeń klasy 4a Jakub Kołotyło zakwalifikował się do etapu finałowego "Olimpiady o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej" z matematyki. Opiekunem ucznia jest mgr Barbara Zawilińska.

Gratulujemy Kubie i jego rodzicomi życzymy Kubie powodzenia w finale olimpiady!

• Warsztaty z cyberbezpieczeństwa

• 15 lutego b.r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach z cyberbezpieczeństwa pod tytułem "Co czyha na nas w sieci?" zorganizowanych przez Instytut Studiów Strategicznych w Krakowie.

Organizatorzy przeszkolili w kwestiach bezpieczeństwa w sieci okolo 200 uczniów naszej szkoły między innymi w kwestiach takich jak bezpieczne korzystanie z Internetu, czyhające w sieci zagrożenia, fałszywe informacje, algorytmy (ich wpływ na nasze postrzeganie rzeczywistości), cyberprzestępcy i metody wyłudzania danych, bezpieczeństwo psychiczne w sieci, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz przedstawienie zagrożeń, które płyną z nadmiernego korzystania z Internetu i social mediów.

Dziękujemy Instytutowi oraz panu Rafałowi Wronie za zorganizowanie warsztatów.

• Zbiórka pieniędzy dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji

• Nasza szkoła partnerska Mustafa Gürbüz Necat Bayel Anadolu Lisesi (Współpracujemy z nią w projektach europejskich od 2016 roku) w Gaziantep, Turcji znalazła się w epicentrum zeszłotygodniowego trzęsienia ziemi.  Jak wiemy, w Turcji i w Syrii jest już ponad 30 000 ofiar tej katastrofy.

Dlatego w czwartek i piątek (16 i 17 lutego) bedziemy zbierać pieniądze, które wyślemy naszym przyjaciołom. Serdecznie zachęcamy do udziału!